Інтерфакс-Україна
11:15 24.04.2021

Україна та Румунія готові стати стратегічними партнерами - зустріч глав МЗС

1 хв читати
Україна та Румунія готові стати стратегічними партнерами - зустріч глав МЗС

Глави МЗС України та Румунії – Дмитро Кулеба і Богдан Ауреску – відзначили готовність двох держав до початку стратегічного партнерства, "враховуючи сучасний рівень відносин Києва і Бухареста і виходячи зі століть дружнього співіснування наших народів у Центральній Європі та регіоні Чорного моря".

Як повідомила прес-служба МЗС України, про це йшлося під час робочої поїздки Кулеби до Румунії.

"Україна прагне офіційно започаткувати стратегічне партнерство з Румунією. Це означатиме особливі відносини між нашими державами. Ми з Богданом Ауреску домовилися втілити це у дійсність", - заявив Кулеба.

Сторони домовилися якнайшвидше провести консультації між причетними відомствами України та Румунії задля усунення перешкод для відкриття додаткових пропускних пунктів на українсько-румунському кордоні та втілення спільних інфраструктурних проєктів.

Сторони домовилися активізувати діяльність робочої групи зі співпраці в енергетиці.

Співрозмовники обговорили підготовку до саміту Кримської платформи в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності України.

"Богдан Ауреску поінформував про готовність румунської сторони направити для участі у військовому параді у столиці нашої держави військовий підрозділ збройних сил Румунії", - наголошується в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про Кіберсили ЗСУ суперечить чинному законодавству - нардеп

ЦВК продовжила для Чорновол строк подання документів для реєстрації народною депутаткою

Київрада має перенаправити на мобільні укриття півмільярда грн, які не використали райадміністрації - Кличко

Рейтинг Макрона впав до рекордно низьких 14% на тлі політичної кризи в країні - опитування

Бельгія висунула вимоги щодо використання російських активів для фінансування позики Україні

Залужний: Я не визнаю жодних ідей проведення виборів під час війни

"Слуга народу" підтримала кандидатуру Бережної на посаду віце-премʼєра з гуманітарної політики - міністра культури

Діяльність "Євросолідарності" та "Голосу" в Раді частіше оцінюють позитивно, ніж негативно, – соцопитування КМІС

Зеленський обговорив із міністром фінансів Данії продовження оборонної співпраці

Різні версії документів про санкції проти Порошенка опубліковані на сайтах президента та РНБО, що свідчить про фальсифікацію - адвокат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА