Інтерфакс-Україна
13:06 06.05.2021

Блінкен наголосив на важливості боротьби з корупцією в Україні

2 хв читати
Блінкен наголосив на важливості боротьби з корупцією в Україні

Боротьба з корупцією є одним із найважливіших питань для українського народу, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

"Ми говорили про реформи і реформування інституцій, тому що є дуже багато різних інтересів, які виступають проти зусиль України в реформуванні та боротьбі з корупцією. До них належать зовнішні сили, такі як Росія, і внутрішні сили, такі як олігархи і потужні особи, які переслідують власні вузькі інтереси нелегітимними засобами за рахунок народу України. Тому боротьба з корупцією є одним із найважливіших завдань для українського народу і вирішальною для поліпшення його життя: від послуг, на які народ покладається, до можливостей, якими він користується", - сказав Блінкен на прес-конференції після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським у Києві в четвер.

Водночас держсекретар США відзначив суттєвий прогрес України в ухваленні законів, що забезпечують реалізацію земельної реформи, скасування депутатської недоторканності, ухвалення закону щодо відповідальності за недостовірне декларування доходів тощо.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський наголосив, що "в Україні вже реалізуються важливі реформи у різних сферах, яких країна очікувала багато років і про необхідність яких попередні представники влади лише говорили".

"Важливо не говорити про Антикорупційний суд, а його запровадити, і він повинен працювати. Саме це було зроблено за мою каденцію. Раніше його не було", - сказав глава держави.

Також, за словами президента, "триває конкурс на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, відбувається перезавантаження Конституційного Суду, який скасував низку антикорупційних законодавчих норм, і через це втратив довіру суспільства".

Зеленський додатково зазначив, що в Україні розпочалася реалізація земельної реформи, "про необхідність якої говорили протягом 30 років незалежності, але за попередньої влади вона так і не була впроваджена".

"Проголосовано 11 нових законопроектів, і 12-й зараз закінчують розглядати. Це велика реформа в Україні. (...) Багато всього зроблено. Тому ніякого "відкату назад". Я йду тільки вперед", - сказав глава держави.

Він також повідомив, що Верховна Рада ухвалила низку інших важливих документів, на які "країна чекала роками", зокрема, це закони про внутрішній водний транспорт та про функціонування банківської системи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА