15:47 10.05.2021

Перший міністр Шотландії обіцяє домогтися референдуму про незалежність

1 хв читати
Перший міністр Шотландії обіцяє домогтися референдуму про незалежність

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен, партія якої перемогла на регіональних виборах, пообіцяла домогтися від Лондона організації ще одного референдуму про незалежність.

За повідомленням британських ЗМІ, Стерджен, яка очолює шотландську Національну партію (SNP), пояснила, що її пріоритет зараз - боротьба проти наслідків пандемії COVID-19. "А коли ця криза залишиться позаду, потрібно буде дати народу Шотландії можливість вибрати своє майбутнє", - сказала Стерджен.

За її словами, у британської влади "немає демократичних підстав блокувати реалізацію права шотландців на вибір майбутнього".

За підсумками виборів у SNP в шотландському парламенті буде 64 місця (на одне менше, ніж потрібно для більшості). У консерваторів - 31 місце, у лейбористів - 22.

У 2014 році в Шотландії вже відбувся референдум про незалежність. Тоді понад 55% шотландців проголосували за те, щоб залишитися у складі Великої Британії. Стерджен стверджує, що тепер необхідний новий референдум. Вона це мотивує, зокрема, тим, що Велика Британія вийшла з ЄС, і тому шотландцям тепер потрібно вирішити, чи варто в цій ситуації залишатися у складі Сполученого Королівства.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА