Інтерфакс-Україна
12:10 18.05.2021

Глави МЗС країн Люблінського трикутника закликали міжнародну спільноту консолідувати зусилля для деокупації Криму

2 хв читати
Глави МЗС країн Люблінського трикутника закликали міжнародну спільноту консолідувати зусилля для деокупації Криму

Міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника - України, Литви та Польщі - у спільній заяві до 77-х роковин депортації кримських татар із Криму висловили співчуття кримськотатарському народу.

"18 травня - одна з найтрагічніших дат минулого століття. Депортація десятків тисяч кримських татар сталінським режимом поставила цей народ на межу повного знищення. Багато депортованих померли, усім було заборонено повертатися на батьківщину - до Криму, усі також були піддані спробам насильницької асиміляції до "нового радянського суспільства". На щастя - вони вистояли. Київ, Вільнюс і Варшава докладатимуть усіх зусиль для поширення історичних фактів та забезпечення їх належної міжнародної оцінки на сучасному етапі", - йдеться в заяві, оприлюдненій Міністерством закордонних справ України.

Міністри зазначили, що тимчасова окупація Росією Криму призвела до нових репресій проти кримськотатарського народу, який знову стикається з порушенням прав людини, переслідуваннями за переконання, релігію та незгоду з окупацією українського Криму, а також із забороною меджлісу кримськотатарського народу та іншими формами утисків і дискримінації.

"Ці дії Росії як країни-окупанта неприйнятні у сучасному світі, а тому вимагають адекватної реакції міжнародного співтовариства. Найефективнішою відповіддю стане деокупація Кримського півострова. Уряди наших держав, разом із нашими партнерами, продовжуватимуть працювати над відновленням поваги до міжнародного права та суверенного контролю України над Кримом. Безперечно, нашим активом у цій боротьбі є солідарність із кримськими татарами та єдність усього світу довкола нашої спільної мети", - заявили міністри.

Сторони висловили сподівання, що саміт міжнародної "Кримської платформи", який має відбутися в Києві 23 серпня 2021 року, відіграє важливу роль у консолідації зусиль щодо деокупації півострова. Зокрема, очікується розробка чіткого плану дій світової спільноти щодо наближення деокупації українського Криму та відновлення прав кримських татар.

"Ми переконані, що наші спільні зусилля та міжнародна солідарність сприятимуть звільненню Криму від російської окупації, а також відновленню прав і свобод кримськотатарського народу в українському Криму", - резюмується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА