17:37 19.05.2021

Новий законопроект про місцеві референдуми буде відправлено до Венеціанської комісії - Стефанчук

2 хв читати
Новий законопроект про місцеві референдуми буде відправлено до Венеціанської комісії - Стефанчук

Новий законопроект про місцеві референдуми буде відправлено до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанську комісію) для оцінки, повідомив перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

"Ми опрацювали понад 100 письмових коментарів і пропозицій, які надійшли до зазначеного законопроекту, але ми розуміємо, що вдосконаленню немає меж, тому найближчим часом ми також плануємо (попри те, що ми вже маємо позитивні відгуки від багатьох міжнародних організацій, від багатьох національних експертів) направити цей законопроект до Європейської комісії за демократію через право, так званої Венеціанської комісії, для отримання відповідного висновку щодо цього законопроекту", - сказав Стефанчук на прес-конференції в середу.

Перший заступник голови Верховної Ради зазначив, що в процесі роботи над цим законопроектом взято до уваги концепції проектів про місцеві референдуми, які вже були зареєстровані у Верховній Раді, відповідні правові позиції Конституційного Суду України, положення Європейської хартії місцевого самоврядування, а також міжнародні стандарти, рекомендації міжнародних інституцій.

Крім того, Стефанчук зазначив, що організовано публічне обговорення законопроекту шляхом розміщення на офіційному сайті Верховної Ради з подальшим його доопрацюванням.

Законопроект передбачає такі види місцевого референдуму, як затвердження статусу територіальної громади і змін до неї, затвердження програми розвитку територіальної громади, дострокове припинення повноважень міської, селищної, сільської ради, сільського, селищного, міського голови, втрата чинності нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування, як і будь-які інші питання місцевого значення, які віднесені Конституцією і законами до відання територіальної громади.

"Чому це важливо? Тому що ми маємо після того, як ми створили правовий механізм для всеукраїнського референдуму, наповнити прямою демократією наші територіальні громади, щоб люди розуміли, що від їхнього рішення насправді щось залежить, що вони можуть впливати на місцеву раду, на місцевого голову. Якщо їм не подобається - вони мають право вимагати переобрання, вони мають право створити ті умови, у яких їм буде комфортно жити", - пояснив Стефанчук.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вітренко: Німеччина має виходити з принципу євросолідарності при розгляді заявки "Північного потоку-2" на сертифікацію

Порошенко у відповідь на статтю Путіна: в українців немає проблем з власною ідентичністю

Мер Чернігова Атрошенко і його політсила візьмуть участь у виборах в Раду від партії "УДАР Віталія Кличка"

Уперше за 30 років незалежності Україна отримала стратегію зовнішньополітичної діяльності - Кулеба

Разумков спростував інформацію про можливу відставку Ткаченка з посади міністра культури

ВР не планує на "літніх канікулах" ухвалювати додаткові постанови щодо "Північного потоку-2" - Разумков

Єрмак: Україна високо цінує двопартійну підтримку США, доказом якої є збільшення фіндопомоги та санкції проти "Північного потоку-2"

Успіх мирного врегулювання конфлікту на Донбасі багато в чому залежить від фігури модератора ОБСЄ на переговорах ТКГ - Резніков

У "Євросолідарності" вважають затягування у справі проти Тетяни Чорновол атакою на Україну та досягнення Революції гідності

У "Слузі народу" переконані, що рівень зарплати лікарів в Україні має бути щонайменше 20 тис. грн на місяць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА