Претенденти на посаду канцлера ФРН Лашет і Шольц - за "Північний потік-2", лідер "Зелених" Бербок - проти

Кандидат у канцлери ФРН від партійного союзу ХДС/ХСС Армін Лашет заявив, що підтримує позицію нинішнього уряду, який вважає "Північний потік-2" потрібним Берліну проектом.
За повідомленням "Дойче Велле", під час теледебатів він пояснив, що прогнозує підвищення попиту у ФРН на газ, оскільки країна планує відмовлятися від інших джерел вироблення електроенергії, зокрема від бурого та кам'яного вугілля. У таких умовах, на думку Лашета, країні буде потрібен газ.
Водночас Лашет виступив за те, щоб ФРН допомогла Україні отримати міжнародно-правові гарантії її енергетичної безпеки.
Претендент на посаду канцлера від соціал-демократів на виборах у бундестаг Олаф Шольц, за повідомленням Bloomberg, також заявив, що підтримуватиме "Північний потік-2", якщо стане канцлером ФРН.
"США даремно вважають, що Німеччина має залежність від російського газу", - наводить агентство слова Шольца.
Як повідомляє Bloomberg, іще один претендент на посаду канцлера - голова партії "Зелені" Анналена Бербок - виступила проти проекту "Північний потік-2", наголосивши, що він, минаючи Україну, "ставить під загрозу її безпеку".
Шольц заперечив, пояснивши, що "Північний потік-2" у цьому випадку - не перешкода, а "поточною відповідальністю уряду є забезпечення подальшої участі України в транзиті газу".
Парламентські вибори у ФРН відбудуться у вересні 2021 року. За їх підсумками стане відомо, хто змінить Ангелу Меркель на посаді канцлера.
Раніше у травні німецький політолог Александр Рар заявив, що німецькі "Зелені" мають великі шанси провести успішну виборчу кампанію і виграти майбутні вибори до бундестагу у блоку християнських партій ХДС/ХСС.