Інтерфакс-Україна
20:25 20.05.2021

У "Голосі" вважають, що ситуація на Донбасі не є предметом референдуму, але на цій ідеї зможуть паразитувати різні політсили

2 хв читати
У "Голосі" вважають, що ситуація на Донбасі не є предметом референдуму, але на цій ідеї зможуть паразитувати різні політсили

Врегулювання ситуації на сході України не може бути предметом всеукраїнського референдуму, але ідею його проведення зможуть використовувати в своїх цілях представники різних політичних сил, вважають глава депутатської фракції "Голос" Ярослав Железняк і член фракції, представник парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Сергій Рахманін.

"Я не думаю, що це хороша ініціатива. Більше того, на ній будуть паразитувати різні політичні сили, причому не завжди ті, які підтримують незалежність України. Наприклад, я думаю, що пан Медведчук точно не залишиться осторонь, незалежно від того, де він перебуватиме. Будь-який референдум - це спроба набрати політичні бали на тій темі, де цього робити не варто", - сказав Железняк у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

До того ж, він переконаний, що проблема ситуації на Донбасі вирішується не шляхом референдуму, а "складних, тривалих і іноді досить небезпечних переговорів, коли поруч із нами за стіл сідають наші міжнародні партнери - це і Франція, і Німеччина, а також ми залучаємо Сполучені Штати Америки і Велику Британію, маючи чіткі позиції, від яких ми не відходимо".

Зі свого боку, Сергій Рахманін у коментарі агентству наголосив, що ситуація на Донбасі - це не предмет розгляду на референдумі.

"Навіть відповідний закон (про всеукраїнський референдум - ІФ), який критикували наша партія і фракція, виключає те, що предметом референдуму може бути питання, спрямоване на порушення державного суверенітету або територіальної цілісності України. Але поки незрозуміло, що саме мав на увазі президент", - зазначив політик.

Він також звернув увагу на те, що питання війни і миру не розглядаються на референдумі, оскільки його як інструмент слід використовувати лише тоді, коли є чітке уявлення про те, як вирішити ту чи іншу проблему, а волею народу можна підкріпити своє бачення.

"За два роки я так і не зрозумів, в чому полягає бачення президента щодо деокупації і реінтеграції окупованих територій. Тобто йому для початку слід визначитися з тим, що саме він хоче робити, а потім вже говорити про референдум", - додав Рахманін.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський на прес-конференції, 20 травня заявив про можливість проведення всеукраїнського референдуму з питання ситуації на сході України.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Світові лідери засуджують ракетну атаку РФ на Суми

Трамп наголошує, що переговори щодо України йдуть добре, але настав час для практичних кроків - ЗМІ

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Орбан заявив, що не дозволить Брюсселю "змусити" Угорщину прийняти членство України в ЄС

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА