Інтерфакс-Україна
20:56 20.05.2021

Боротися з олігархами можна і без ухвалення законів - потрібна політична воля

2 хв читати
Боротися з олігархами можна і без ухвалення законів - потрібна політична воля

Член депутатської фракції "Голос", представник парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін не вбачає необхідності в законодавчому регулюванні процесу боротьби з олігархами в Україні.

"Якщо є бажання і політична воля, то з олігархами можна боротися, не ухвалюючи жодних законів. Законодавча база тут ні до чого. Я собі погано уявляю, яким чином і, головне, навіщо треба ухвалювати такий закон. Просто для того, щоб він був? Ну тоді давайте описувати у вигляді закону всі наявні явища", - сказав Рахманін у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас, коментуючи анонсовану президентом норму законопроекту, згідно з якою, особи, що потрапили до реєстру олігархів, зокрема, не зможуть бути народними депутатами України, Рахманін звернув увагу на статтю 76 Конституції, в якій описано умови обрання народним депутатом.

Зокрема, Основний закон України передбачає, що народним депутатом може бути обраний громадянин України, що на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років. При цьому не може бути обраний до Верховної Ради громадянин, що має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.

"Якщо в 76-й статті президента щось не влаштовує, то у нього є право законодавчої ініціативи: він може внести відповідні пропозиції щодо змін до Конституції", - наголосив Рахманін.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський на своїй прес-конференції 20 травня поінформував, що підготовку законопроекту про деолігархізацію вже практично завершено і цей документ з'явиться наступного тижня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА