Інтерфакс-Україна
11:26 25.05.2021

Кулеба та співголова німецької партії "Союз 90/Зелені" обговорили протидію будівництву "Північного потоку-2"

2 хв читати
Кулеба та співголова німецької партії "Союз 90/Зелені" обговорили протидію будівництву "Північного потоку-2"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та співголова німецької партії "Союз 90/Зелені" Роберт Габек, який відвідує Україну з візитом, обговорили негативний вплив геополітичного проекту "Північний потік - 2" на безпеку й стабільність у Європі.

"Найбільше нас непокоїть те, що "Північний потік – 2" несе численні безпекові виклики. Немає жодних сумнівів у тому, що у разі завершення будівництва, Росія буде використовувати цей проект як інструмент просування своїх геополітичних інтересів, зокрема у контексті зусиль "нормандського формату" і в Тристоронній контактній групі. І йдеться не лише про загрозу безпеці України, а й всієї Європи", - наводить слова Кулеби прес-служба МЗС України у вівторок.

Він додав, що міжнародні партнери мають активізувати зусилля для протидії завершенню будівництва "Північного потоку-2".

У свою чергу Габек висловив солідарність партії "Союз 90/Зелені" з Україною в цьому питанні. Німецький політик заявив, що його політична сила усвідомлює ризики "Північного потоку - 2" для Німеччини та Європи загалом і виступає проти його імплементації.

Співрозмовники окремо обговорили ситуацію з безпекою в зоні російсько-українського збройного конфлікту.

Як зазначено в повідомленні МЗС України, Кулеба наголосив, що відведення Росією певної кількості військ від кордону з Україною частково знизило рівень напруги, водночас не привело до деескалації.

"Тривалі обстріли українських позицій із тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях підтверджують, що загроза подальших агресивних дій Росії зберігається", - наголосив міністр.

У цьому контексті глава МЗС України розповів Габеку про зусилля, яких вживає українська сторона задля просування політико-дипломатичного врегулювання. Він наголосив на важливості тісної взаємодії України, Німеччини та Франції для того, щоб змусити Росію виконувати свої зобов'язання в межах "нормандського формату".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА