Інтерфакс-Україна
12:30 25.05.2021

Нардеп Гончаренко пропонує вдосконалити процедуру припинення та скасування воєнного стану

2 хв читати
Нардеп Гончаренко пропонує вдосконалити процедуру припинення та скасування воєнного стану

Народний депутат Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність") пропонує вдосконалити процедуру припинення та скасування воєнного стану.

Відповідний законопроект №5556 "Про внесення змін до закону "Про правовий режим воєнного стану" народний депутат зареєстрував у Верховній Раді у понеділок, повідомляє сайт парламенту.

Народний депутат пропонує закріпити в законі норму, згідно з якою військовий стан на всій території України або в окремих її місцевостях скасовується указом президента України за пропозицією Ради національної безпеки і оборони (в нині чинному законі президент може прийняти указ про скасування воєнного стану на всій території України та її регіонах).

Гончаренко також пропонує норму, згідно з якою Верховна Рада може звернутися до президента з пропозицією про скасування воєнного стану.

У законопроекті уточнюється, що з моменту припинення або скасування воєнного стану нормативно-правові акти, ухвалені для забезпечення цього режиму, не застосовуються і підлягають скасуванню органами державної влади та органами місцевого самоврядування, які їх видали.

Згідно із запропонованими змінами, з моменту припинення або скасування воєнного стану військове командування та військові адміністрації (у разі їх створення) в порядку, встановленому президентом, припиняють здійснення повноважень щодо забезпечення режиму воєнного стану.

Гончаренко також пропонує новелу, згідно з якою указ президента про впровадження воєнного стану, не затверджений Верховною Радою, втрачає силу з наступного дня після дня ухвалення такого рішення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА