11:33 27.05.2021

Нардеп від "Голосу" Василенко очолила Бюро жінок-парламентаріїв Міжпарламентського союзу

2 хв читати
Нардеп від "Голосу" Василенко очолила Бюро жінок-парламентаріїв Міжпарламентського союзу

Народний депутат України фракції "Голос" Леся Василенко офіційно стала президентом Бюро жінок-парламентаріїв Міжпарламентського союзу (МПС), повідомляє прес-служба партії "Голос".

Як зазначають у політсилі, таку високу посаду в керівних органах МПС Україна посідає вперше.

За словами Василенко, призначення президентом Бюро МПС сприятиме поліпшенню дипломатичних відносин із парламентами інших країн, а також посилить голос України в світі з ключових міжнародних питань. "Наступні два роки - велика можливість для нашої країни стати лідером у просуванні інклюзивного світового порядку денного та рівних можливостей для чоловіків і жінок", - прокоментувала депутат.

У своїй першій промові як президент Бюро жінок-парламентаріїв під час Асамблеї МПС вона звернула увагу на необхідність врахування принципів гендерної рівності під час розробки національних стратегій виходу з пандемії. Зокрема, політик закликала парламенти всіх країн удосконалити законодавство в питанні гендерної чутливості та скасувати дискримінаційні закони.

"У подоланні пандемії та розбудови кращого "завтра", ми маємо пам’ятати, що наслідки COVID-19 зовсім не гендерно-нейтральні. На передовій боротьби з пандемією 70% борців - це жінки. Водночас від наслідків пандемії найбільше постраждали також жінки. Понад 245 мільйонів жінок із усього світу стали жертвами домашнього насилля. Жінок найбільше серед тих, хто втратили роботу або були вимушені піти в неоплачуваний сектор економіки. Водночас лише чверть депутатських мандатів та керівних посад у світі обіймають жінки", - зазначила Василенко.

При цьому вона акцентувала на чотирьох завданнях, які варто виконати для того, щоб "побудувати сильніший, витриваліший і безпечніший світ". По-перше, за словами Василенко, варто посилити рівний доступ жінок і чоловіків до керівних посад у місцях ухвалення рішень: співвідношення має бути щонайменше 50/50.

По-друге, на думку парламентарія, потрібно створити рівні умови економічного зростання. Для цього, вважає нардеп, державні стратегії та програми мають забезпечувати інклюзивну систему соцзахисту та доступні послуги з догляду за дітьми.

По-третє, як наголосила вона, парламенти мають активізувати свої зусилля у боротьбі з насильством щодо жінок, зокрема в інтернеті. Вона вважає, що ця "тіньова пандемія має бути викоренена раз і назавжди".

"По-четверте, парламенти мають стати прикладами гендерної рівності та відкритості. Рівні можливості для жінок і чоловіків парламентаріїв означають, що парламенти мають стати просторами, вільними від сексизму та стереотипів. Закони мають ухвалюватися через призму рівності, а бюджети мають бути гендерно збалансованими", - додала Василенко на відкритті Асамблеї.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Грузії підтвердив курс Тбілісі в ЄС і НАТО

Україна зможе досягти успіху, про який мріяли попередні покоління - посол Німеччини

Реформи в Україні є одним із найефективніших способів захиститися від агресії РФ - Квін

Україна захищає безпеку всіх європейських націй - посол Швеції

Україна стане членом НАТО, коли відповідатиме критеріям - Квін

Єврокомісія вітає рішучість Зеленського побороти вплив олігархів в Україні

"Євросолідарність" просить ДБР та Офіс генпрокурора порушити кримінальні справи за фактом перешкоджання діяльності нардепів під час розгляду законопроекту про деолігархізацію

У "Слузі народу" не виключають, що на виїзному засіданні фракції із Зеленським будуть присутні кандидати в міністри

Гетманцев пояснив, як можна виправити юридичну колізію в ухваленому законі про олігархів

Гетманцев спростував інформацію про те, що у ВР збирають підписи за відставку Разумкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА