Інтерфакс-Україна
17:31 27.05.2021

Зеленський і президент Єврокомісії обговорили активізацію зусиль із постачання в Україну вакцин від COVID-19 та співпрацю у форматі "Кримської платформи"

2 хв читати
Зеленський і президент Єврокомісії обговорили активізацію зусиль із постачання в Україну вакцин від COVID-19 та співпрацю у форматі "Кримської платформи"

Президент України Володимир Зеленський і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час телефонної розмови обговорили активізацію зусиль із постачання в Україну необхідної кількості вакцин від COVID-19, ситуацію на Донбасі, а також співпрацю у форматі "Кримської платформи".

Як повідомляє прес-служба глави Української держави, президенти домовилися про необхідність активізувати зусилля щодо надання Україні необхідної кількості вакцин, обговорили перспективи створення в ЄС механізму розподілу вакцин та позитивно оцінили роль програми COVAX.

Лідери також домовилися продовжувати співпрацю з метою забезпечення взаємного визнання цифрових сертифікатів для відновлення непріоритетних подорожей громадян України та ЄС.

Також Зеленський і президент Єврокомісії обмінялися думками щодо ситуації на сході України та підтвердили прихильність повному виконанню Мінських домовленостей та "нормандському формату", а також підтримку з боку ЄС незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

"Євросоюз залишається повністю відданим своїй політиці невизнання незаконної анексії Криму та міста Севастополя РФ. Лідери обговорили початок роботи "Кримської платформи" і домовилися про співпрацю в цьому форматі. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала особисту ініціативу Володимира Зеленського щодо започаткування цього важливого міжнародного формату з метою деокупації Кримського півострова та захисту прав людей, які там проживають", - йдеться в повідомленні.

Співрозмовники відзначили спільні зобов'язання щодо зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та ЄС, а також вітали зусилля України з реалізації її європейських прагнень, зокрема шляхом співпраці з метою зміцнення верховенства права і реформ.

Наголошується, що сторони відзначили прогрес в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також висловили сподівання щодо початку консультацій з питань перегляду торговельної лібералізації в межах поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) та перегляду досягнення цілей Угоди про асоціацію.

Крім того, було відзначено прогрес, досягнутий у контексті виконання умов другого траншу макрофінансової допомоги.

Співрозмовники підтвердили готовність якнайшвидше завершити технічні процедури з метою підписання Угоди про спільний авіаційний простір, оцінили співпрацю з підготовки Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA) і погодилися розпочати здійснення оцінки на місці, щойно дозволить епідемічна ситуація.

"Сторони також обговорили зацікавленість України у залученні до реалізації Європейського зеленого курсу та допомогу ЄС у цьому. Президенти домовилися активізувати співпрацю з метою підтримки економічного відновлення та інвестицій", - підсумували в Офісі президента.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко: Україна заслуговує на уряд, який працює задля збереження держави

Зміни в українському уряді потрібні для результату, там мають працювати професіонали, заявляють в "Ударі"

Захист прав людини в умовах агресії РФ набуває додаткової важливості – коментар МЗС щодо меморандуму єврокомісара з прав людини

Єврокоміссар з прав людини заявляє про випадки вибіркового військового набору в Україні та інші порушення при мобілізації - меморандум

Шлях України до вступу до ЄС несе зобов'язання щодо прав людини - єврокомісар

Настав час змінити правила гри у питанні санкцій проти Росії – сенатор-республіканець Грем

Нетаньягу висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Україна готова в липні відкривати перші три переговорні Кластери про вступ в ЄС, або починати з 1-го Кластеру разом з Молдовою - Стефанішина

На цьому тижні країни ЄС дійдуть згоди разом із Словаччиною і Угорщиною щодо 18-го пакету санкцій проти РФ, прогнозує Стефанішина

Для відкриття переговорних Кластерів про вступ України в ЄС достатньо 26 голосів держав-членів без Угорщини - Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА