13:50 11.06.2021

У ТСК з розслідування дій чиновників проти суверенітету України представлені всі фракції ВР

2 хв читати
У ТСК з розслідування дій чиновників проти суверенітету України представлені всі фракції ВР

У тимчасовій слідчій комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування дій посадовців проти суверенітету України представлені всі фракції та групи парламенту, повідомила глава ТСК, заступниця голови парламентського комітету з нацоборони Мар'яна Безугла (фракція "Слуга народу").

"Європейська солідарність" дала представника в ТСК. Це Володимир Ар'єв. Тепер є всі фракції. Запускаємо", - написала Безугла у п'ятницю у Facebook.

Як повідомлялося, днем раніше визначилися зі своїми представниками в ТСК фракції "Голос" і "Батьківщина".

Український парламент 19 травня створив ТСК з розслідування можливих злочинів представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності України, проте опозиційні фракції "Голос", "Батьківщина", "Європейська солідарність" не дали в неї своїх представників. Зокрема, "Голос" і "Європейська солідарність" наполягали на створенні ТСК, яка має розслідувати виключно "справу вагнерівців".

Раніше Безугла заявляла, що першим розслідуванням ТСК стане "справа вагнерівців".

29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 членів ПВК "Вагнера".

12 серпня Офіс генерального прокурора України звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб із російської Приватної військової компанії "Вагнера", які брали активну участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР". "Усім 28 особам, серед яких дев'ять громадян України, було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації", - повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Проте 14 серпня стало відомо, що Білорусь віддала Росії 32 із 33 затриманих "вагнерівців".

18 серпня деякі українські ЗМІ повідомили, що СБУ та Головне управління розвідки Міноборони готували операцію із затримання членів ПВК "Вагнера". За версією ЗМІ, вони мали вилетіти з Мінська до Стамбула, але в польоті один із пасажирів повинен був імітувати погіршення здоров'я, через що літак мав здійснити вимушену посадку в Києві, де "вагнерівців" мали затримати.

ЗМІ стверджували, що про операцію було повідомлено президенту Володимиру Зеленському та голові Офісу президента Андрію Єрмаку, після чого внаслідок витоку інформації про неї довідалися білоруські спецслужби.

Інформацію спростували офіційні органи. Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що поїздка бойовиків ПВК "Вагнера", під час якої вони були затримані у Білорусі, є спецоперацією російських спецслужб.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розцінив інформацію про нібито причетність українських спецслужб до появи та затримання російських бойовиків у Білорусі як сплановану дезінформацію. У СБУ також спростували свою причетність до цієї історії.

Пізніше лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент України (2014-2019 рр.) Петро Порошенко заявив, що санкціонував проведення операції українських спецслужб із затримання бійців так званої приватної військової компанії "Вагнера" під час перебування верховним головнокомандувачем у 2018 році.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА