Інтерфакс-Україна
11:12 24.06.2021

Україна донесла ЄС свою стурбованість щодо можливості відновлення самітів із РФ

2 хв читати
Україна донесла ЄС свою стурбованість щодо можливості відновлення самітів із РФ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про те, що доніс до Європейського Союзу стурбованість України щодо можливого відновлення самітів між Брюсселем та Москвою і наполягає, що це становить ризики.

Про це Кулеба заявив у четвер у Брюсселі після закінчення зустрічі міністрів закордонних справ трьох країн - учасниць Східного партнерства - України, Молдови та Грузії з високим представником ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепом Боррелем.

"Я скористався можливістю зустрічі з високим представником, щоб розділити з ним дуже глибоку стурбованість України щодо інформації, яку ми отримали вчора щодо ініціативи поставити на порядок денний зустрічі лідерів ЄС, яка відбудеться сьогодні в рамках засідання Ради, ідею, яка може привести до відновлення самітів між Росією та Європейським Союзом", - повідомив глава зовнішньополітичного відомства України.

За його словами, МЗС України вважає, що призупинення політичного діалогу високого рівня між ЄС та Росією є частиною політики санкцій ЄС щодо Росії.

"Ініціатива відновити саміт із РФ без того, щоб бачити будь-який прогрес із російської сторони, буде небезпечним відхиленням від політики санкцій ЄС, що може лише підірвати політику невизнання та ефективність режиму санкцій і, що ще небезпечніше, розохотити Росію від виконання Мінських домовленостей", - упевнений Кулеба.

Він нагадав, що рішення заморозити саміти між ЄС та Росією було ухвалено у 2014 році на тлі російської агресії проти України.

"На жаль, Росія не демонструє якесь бажання змінити свою політику ні щодо України, ні щодо ЄС. Ми вважаємо, що відновлення самітів не має під собою жодних підстав", - наполягає міністр закордонних справ України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адвокати Порошенка вказують на паралелі фабули експертизи ДБР щодо їх підзахисного з російською пропагандою

Удар по американському заводу в Україні свідчить, що Путін не хоче припинення війни - Порошенко

Моббс про територіальні вимоги РФ: Міжнародне право не може бути скасоване агресією

Кличко закликав Бундестаг посилити допомогу Україні

Зеленський: Я був би задоволений, якби вибори вже були

Рубіо, Віткофф і Венс увійдуть у коодинаційну групу зі сторони США щодо підготовки зустрічі з РФ – Зеленський

Регламентний комітет рекомендував Раді відсторонити Безуглу від участі у пленарному засіданні

Науседа: Литва готова залучити миротворчі війська та спорядження в межах мандату Сейму

Климпуш-Цинцадзе звертатиметься до регламентного комітету через дії Стефанчука

Мелоні пропонує надати Україні колективні гарантії безпеки, але відмовити у фактичному вступі до НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА