Кулеба: Ми поспілкуємося з послами Німеччини і Франції для розуміння співвідношення їхньої пропозиції щодо РФ із санкційною політикою та роллю посередників у Нормандському форматі

Міністерство закордонних справ України обговорить із послами Франції та Німеччини ситуацію, що склалася навколо ініціативи Парижу і Берліну про відновлення самітів Росія - Європейський Союз.
"Сьогодні ми поспілкуємося з послами Німеччини, Франції. І хочемо краще розуміти, які наміри переслідують Берлін та Париж і як це співвідноситься із санкційною політикою проти Росії та їх роллю посередників у "нормандському форматі", - заявив Кулеба у відеозверненні, оприлюдненому в п'ятницю в соцмережі Facebook.
Міністр наголосив, що щойно українські дипломати дізналися про ініціативу, вони відразу розпочали активну роботу.
"Я швидко скоординував позицію з президентом Володимиром Зеленським, отримав від нього зелене світло і почав предметно працювати над тим, щоб на момент початку саміту... максимальна кількість країн Європейського Союзу і чиновників Європейської Комісії, перше - знали позицію України - категорично проти цієї поправки (про відновлення самітів Росія-ЄС - ІФ), а друге - володіли достатніми аргументами для того, щоб відхилити цю німецько-французьку пропозицію", - розповів він.
Як повідомлялося, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон висунули пропозицію обдумати можливість організації в майбутньому саміту ЄС на рівні глав держав та урядів за участю президента РФ Володимира Путіна.
Раніше Меркель також заявила, що ЄС потрібно домогтися прямого діалогу з керівництвом РФ, але одночасно виробити єдиний підхід до "провокацій" із боку Москви. За її словами, також необхідно навчитися протистояти "гібридному наступу" Росії.
Лідери країн Європейського Союзу на саміті в Брюсселі відхилили цю ініціативу. За словами двох європейських дипломатів, обізнаних із ситуацією, цю пропозицію було вилучено із заключного комюніке саміту ЄС після тривалих переговорів.
Як зазначив інший дипломат, деякі країни Східної Європи під час обговорення заявили, що готові накласти вето на цей документ.