Інтерфакс-Україна
17:05 25.06.2021

США та ФРН розглядають можливі кроки щодо запобігання використанню "Північного потоку-2" з метою шантажу - Блінкен

3 хв читати
США та ФРН розглядають можливі кроки щодо запобігання використанню "Північного потоку-2" з метою шантажу - Блінкен

Вашингтон обговорює з Німеччиною заходи, за допомогою яких можливо запобігти використанню газопроводу "Північний потік-2" з метою примусу або шантажу, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю виданню "Шпігель".

"На сьогодні ми ведемо дуже активні обговорення з урядом Німеччини, розглядаємо можливі кроки, дії, заходи, які ми можемо здійснити, щоб переконатися в тому, що газопровід не використовують у негативних цілях, наприклад, як засіб примусу або шантажу", - наводить Держдеп уривки з інтерв'ю Блінкена.

Крім того, за словами Блінкена, Вашингтон і Берлін розглядають дії щодо забезпечення "економічного та стратегічного захисту таких країн, як Україна".

Держсекретар США очікує, що США та ФРН "узгодять важливі заходи, які, знову-таки, зможуть пом'якшити будь-яку шкоду", яку може завдати газопровід. При цьому він допустив можливість скасування санкцій проти "Північного потоку-2".

"Важливо показати конкретними діями..., що ми можемо запобігти або знизити збиток, який може завдати трубопровід", - сказав Блінкен.

За словами держсекретаря США, коли в Білий дім прийшла нинішня адміністрація, будівництво газопроводу "Північний потік-2" вже було завершено більше ніж на 90%. Тому перед Вашингтоном стоїть питання не зупинки проекту, а про те, які дії можна здійснити щодо пом'якшення потенційного збитку.

"Так, президент Байден говорив, що газопровід - погана ідея, що він, ймовірно, стане засобом російського економічного та стратегічного примусу, засобом, який можуть використовувати не лише проти України, а й проти Європи загалом в міру того, як збільшуватиметься її залежність від російського газу", - нагадав Блінкен.

"Але перед нами стоїть питання щодо того, що ми справді можемо зробити, щоб пом'якшити або запобігти збитку, який може завдати газопровід, якщо президент Путін і Росія використовуватимуть його неправильним чином. Це те, про що ми як раз ведемо розмову з Німеччиною", - пояснив глава Держдепу США.

У травні Держдеп передав до Конгресу звіт про санкції, пов'язані з "Північним потоком-2". Такі звіти адміністрація США, згідно із законом, має передавати конгресменам кожні три місяці. Згідно з документом, на компанію-оператора газопроводу Nord Stream 2 AG санкції не поширюються, оскільки в адміністрації вирішили, що такі обмежувальні заходи суперечать національним інтересам США. Використане Держдепом формулювання за визначенням означає, що Вашингтон залишає за собою право, якщо це буде потрібно, впровадити санкції проти цієї компанії.

Раніше у червні газета The Washington Post із посиланням на обізнані джерела повідомила, що Держдеп на чолі з Блінкеном, його першим заступником Венді Шерман та заступником із політичних справ Вікторією Нуланд рекомендували впровадити низку санкцій, спрямованих на блокування трубопроводу без будь-яких винятків для компанії або виконавчого директора.

Президент США Джо Байден, якого підтримали представники вищого ешелону в Раді національної безпеки США, не погодився з цим. У Білому домі вважають, що цей крок призведе до загострення відносин із ключовим союзником США - Німеччиною.

Оскільки трубопровід був завершений більше ніж на 90%, чиновники Білого дому розглядали цей проект як доконаний факт, який не вартий того, щоб наражати на небезпеку відносини між Вашингтоном та Берліном, зазначили співрозмовники видання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

Париж планує збільшити оборонний бюджет на 3 млрд євро - прем'єр Франції

В Єврокомісії пояснюють, що економічна інтеграція України з ЄС до набуття членства передбачає входження в єдиний ринок з гармонізацією законодавства

Кабмін провів низку кадрових призначень

В Єврокомісії переконані, що Київ веде переговори з Вашингтоном щодо угоди про мінерали в інтересах України

Мережко: по суті, Путін через Віткоффа пропонує Трампу хабар за українські території

Верхня палата парламенту Австрії розгляне резолюцію щодо викрадених РФ українських дітей - Кондратюк

Рубіо і Келлог радять Трампу посилити позицію щодо Москви

Віткофф: Мирна угода щодо України стосується так званих п'яти територій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА