Інтерфакс-Україна
14:42 28.06.2021

Конституцію України можна і потрібно змінювати, але виключно в інтересах українського народу - Кучма

2 хв читати
Конституцію України можна і потрібно змінювати, але виключно в інтересах українського народу - Кучма

Конституцію України необхідно змінювати на вимогу часу, але виключно в інтересах українського народу, вважає другий президент України (1994 - 2005 рр.) Леонід Кучма.

"Чверть століття конституційного створення дали нам багато важливих уроків. Хочу звернути увагу на один із них: Конституція щодня захищає суспільство та громадян. Але бувають моменти, коли суспільство та громадяни мають захистити Конституцію. Це не означає, що Конституція має бути недоторканною. Вона має розвиватися, вдосконалюватися. Її можна і потрібно змінювати на вимоги часу. Але робити це треба виключно в життєвих інтересах українського народу", - заявив Кучма на урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди 25-ї річниці Конституції України.

Він наголосив, що з позиції сьогодення Конституція 1996 року стала двигуном для подолання кризи та здійснення реформ.

"Спочатку Конституційний договір, а потім - сама Конституція - дали змогу створити ефективну вертикаль виконавчої влади, яка забезпечила подолання глибокої кризи, а згодом - високе економічне зростання. Тоді деякі політики це називали узурпацією влади. Але тодішні успіхи подолання кризи та зростання економіки сьогоднішні історики пов'язують саме з підвищенням ефективності виконавчої влади", - зазначив політик.

Водночас він пояснив, що ніколи не вважав Конституцію 1996 року "ідеалом на всі часи", оскільки "в ній були і недоліки": "Взяти хоча б такий: в "конституційну ніч" право народу, як єдиного джерела влади, було зведено до дорадчого голосу".

Тим часом, зі слів Кучми, законодавча пріоритетність результатів всенародних референдумів - це важливий принцип демократії, тому питання референдуму квітня 2000 року досі залишається актуальною темою дискусій у політикумі та суспільстві.

"На жаль, тоді, у 2004 році, не всі політичні сили та депутатські фракції підтримували мої пропозиції. Але віддаю їм належне - саме вони стали на захист політреформи в 2010 році від конституційного реваншу Януковича. А пізніше, у лютому 2014-го, Конституція 2004 року відіграла свою позитивну роль для розв'язання політичної кризи та відновлення конституційної справедливості", - нагадав другий президент України.

На думку Кучми, події останніх 16 років лише додавали впевненості в тому, що відповідальність парламентської більшості за формування та діяльність уряду має бути абсолютним пріоритетом.

При цьому він акцентував на тому, що в сесійній залі парламенту має завжди бути "непохитна, монолітна більшість, але не партійна, а державна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА