Інтерфакс-Україна
19:38 28.06.2021

Білорусь призупиняє участь у "Східному партнерстві"

2 хв читати
Білорусь призупиняє участь у "Східному партнерстві"

Білорусь призупиняє участь в ініціативі ЄС "Східне партнерство", йдеться в заяві прес-служби МЗС у понеділок.

"Республіка Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі ЄС "Східне партнерство". Білорусь починає реалізацію процедури припинення дії угоди про реадмісію з ЄС. Ми не можемо виконувати свої зобов'язання в рамках даної угоди в умовах введених Євросоюзом санкцій і обмежень", - йдеться в заяві.

У МЗС констатували, що "вимушене припинення дії угоди негативно позначиться на взаємодії з Євросоюзом у сфері боротьби з нелегальною міграцією та організованою злочинністю".

У білоруському зовнішньополітичному відомстві також заявили, що "у зв'язку з введеними Європейським союзом безпрецедентними обмежувальними заходами щодо Білорусі сьогодні в міністерство закордонних справ був викликаний глава представництва ЄС в Республіці Білорусь Дірк Шубель".

"Під час зустрічі послу Європейського союзу була заявлена тверда позиція білоруської сторони про абсолютну неприйнятність застосування санкцій як інструменту тиску на суверенну і незалежну державу. Дипломату доведена інформація про конкретні кроки в рамках вимушеного реагування на дії, що загрожують національній безпеці Білорусі і завдають прямої шкоди її економіці і громадянам", - наголошується в заяві МЗС.

Як повідомлялося, Рада Євросоюзу 24 червня офіційно ухвалила рішення про введення секторальних санкцій щодо Білорусі. Санкції стосуються, зокрема, торгівлі калійними добривами, нафтопродуктами, тютюновими виробами, вводиться заборона на доступ білоруського уряду і держбанків на фінансовий ринок Європи.

Заборона поширюється на контракти, укладені після 25 червня 2021 року.

ЄС оголосив про плани ввести секторальні санкції проти Білорусі після травневого інциденту з примусовою посадкою в Мінську літака авіакомпанії Ryanair, що летів рейсом Афіни - Вільнюс, і затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

Кадрові ротації мають дати імпульс позитивним змінам у сфері безпеки та оборони - Чернєв

Зеленський обговорив з Макроном постачання ракет для ППО та дипломатичні кроки

Заява лідерів ЄС та Великої Британії: Безпека в Арктиці має бути досягнута союзниками по НАТО із дотриманням принципів Статуту ООН

Кадрові ротації Рада розгляне на наступному пленарному тижні - Железняк

Представниця президента не прийшла на суд по санкціях проти Порошенка, політик заявив про затягування процесу

КМІС: 10% українців вважають, що вибори потрібно проводити до припинення вогню

Зеленському довіряють 59% українців, не довіряють 35% - КМІС

Українці найбільше чекатимуть від політиків в разі проведення виборів завершення війни та боротьби з корупцією – досліждення Ipsos

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА