Інтерфакс-Україна
15:34 13.07.2021

"Формулу Штайнмаєра" імплементовано в українське законодавство ще з 2014 року - Арестович

2 хв читати
"Формулу Штайнмаєра" імплементовано в українське законодавство ще з 2014 року - Арестович

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу Олексій Арестович, коментуючи заяву федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель про необхідність імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, заявив, що в цьому немає потреби, оскільки вона вже прописана в законі "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

"Ми вдячні Німеччині та Франції за розробку кластерів щодо реалізації Мінських угод. Наші поправки до них не містять такої позиції, що спершу в ОРДЛО проводяться вибори, а потім Україні переходить контроль над кордоном. Усе навпаки. Але парадокс полягає в тому, що "формулу Штайнмаєра" вже фактично імплементовано в українське законодавство - вона прописана в законі "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", ухваленому ще у 2014 році 10-м пунктом. Вона там є", - заявив Арестович у коментарі інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, 12 липня Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час спільного з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу заявила про необхідність імплементації "формули Штйанмаєра" в українське законодавство з метою проведення виборів в ОРДЛО.

"Формула Штайнмаєра" передбачає набуття чинності закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" у день голосування на місцевих виборах на тимчасовій основі та набуття ним чинності на постійній основі після визнання виборів ОБСЄ демократичними та вільними.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

Маршалок Сейму Польщі запропонував Зеленському допомогу з виборами – ЗМІ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА