Інтерфакс-Україна
18:24 19.07.2021

Зеленський: Нам незрозуміла доцільність "Східного партнерства" без політичного наповнення

2 хв читати
Зеленський: Нам незрозуміла доцільність "Східного партнерства" без політичного наповнення

(оновлена)

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що очікує від наступного саміту "Східного партнерства" політичного наповнення і геополітичного бачення майбутнього цієї ініціативи, інакше такий саміт не є предметним.

"У грудні має відбутися черговий саміт "Східного партнерства". Це дуже важливо, але відсутність із боку Європейського Союзу стратегічного бачення цілей "Східного партнерства" робить цей формат не таким предметним, напівживим. Нам не потрібен саміт заради саміту. У нас гинуть люди, у нас війна. Нам потрібне політичне наповнення і геополітичне бачення майбутнього цієї ініціативи. І нам, чесно кажучи, незрозуміла доцільність цього загалом", - заявив Зеленський, виступаючи на Батумський міжнародній конференції в понеділок.

За словами президента України, "наступний саміт має показати чітке бачення відносин із найближчими партнерами з боку Європейського Союзу".

"Ми підтримуватимемо цю ініціативу рівно настільки, наскільки вона сприятиме реалізації наших європейських прагнень", - додав він.

У свою чергу президент Європейської ради Шарль Мішель зазначив, що "Східне партнерство" є прекрасним прикладом співпраці для подолання викликів, зокрема в боротьбі з пандемією, підтримці економічного відновлення".

Він також зазначив, що Євросоюз запропонував великий пакет інвестицій для партнерів, які планується спрямувати на оновлення дорожньої інфраструктури. За його словами, йдеться і про цифрову трансформацію в країнах-партнерах ЄС.

Як повідомлялося, на початку лютого поточного року глави МЗС України, Грузії та Молдови надіслали спільний лист високому представнику ЄС - віце-президенту Європейської Комісії Жозепу Боррелю, комісару ЄС з питань сусідства та розширення Оліверу Варгеї і главам МЗС країн-членів ЄС. У ньому зазначалося, що "Східне партнерство" має належним чином враховувати європейські прагнення України, Грузії та Молдови і впровадити амбітний підхід для поглиблення їх інтеграції з ЄС

"Відкриття нових горизонтів співпраці для найбільш зацікавлених та відданих європейському вектору розвитку держав-партнерів сприятиме їх тіснішому політичному, економічному та секторальному зближенню з ЄС. Адаптація "Східного партнерства" до нових реалій та потреб його держав-учасниць необхідна для зміцнення трансформаційного потенціалу цієї ініціативи та стабільності у регіоні", - зазначили міністри у спільному листі.

Україна, Грузія та Молдова визначили свої пріоритети у рамках "Східного партнерства", що включають інтеграцію у внутрішній ринок ЄС, зближення з ЄС у сферах транспорту, енергетики, цифрового ринку, зеленої економіки, охорони здоров'я та посилення співпраці з безпеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА