Інтерфакс-Україна
12:18 21.07.2021

Гройсман про "шантаж" Китаєм: Із боку влади - це неприйнятне політичне флюгерство

2 хв читати
Гройсман про "шантаж" Китаєм: Із боку влади - це неприйнятне політичне флюгерство

Шантаж західних партнерів України з боку чинної української влади і заяви про можливий розворот і переорієнтацію на Китай - це неприпустиме політичне флюгерство, яке не має нічого спільного з українськими стратегічними інтересами, зазначає лідер партії "Українська стратегія Гройсмана", екс-прем'єр Володимир Гройсман.

"Якщо наша влада вирішила шантажувати наших економічних та ідеологічних партнерів зміною вектора розвитку на схід, то хочу нагадати всім: шантажу ніхто не сприймає, а шантажистів ніхто не любить, із ними ніхто не має справ. Українському уряду треба виходити з національних інтересів. І якщо ми подивимося на національні інтереси Китаю, то вони абсолютно не збігаються з національними інтересами України", - сказав Гройсман в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Це політичне флюгерство, і воно неприйнятне. Наше майбутнє на Заході - де є свобода, демократія і верховенство права. Це те, що притаманне українцям", - додав він.

Політик зазначив, що вже звертав увагу колег на небезпеку бездумної співпраці з Китаєм, який був і є комуністичною державою, партнером РФ і прихильником авторитаризму. На думку Гройсмана, торгівля з Китаєм можлива, але продовження взаємовигідної економічної співпраці не може і не має знижувати обережності в питаннях політичного співробітництва.

"Я не пам'ятаю позицій Китаю щодо поваги територіальної цілісності - ні в офіційних заявах, ні в резолюціях. У нас немає політичної підтримки з боку Китаю, зате з Росією вони близькі. Наше майбутнє в європейському співтоваристві, а не в комуністичних режимах", - упевнений політик.

Екс-прем'єр зазначив, що мати політичні справи з Пекіном, а тим більше висловлювати захоплення з нагоди 100-річчя Компартії КНР незрозуміло для українців, які 100 років боролися з комунізмом і на власній історії знають ціну тоталітаризму. "Зверніться до Китаю, щоб Китай заявив про український Крим, про непорушність кордонів України, про те, що вони жорстко реагуватимуть, якщо Путін нарощуватиме агресію проти України. Це принципові й ціннісні речі", - сказав він.

Окремо Гройсман висловив вимогу дуже жорстко контролювати інвестиції з Китаю – насамперед в інфраструктуру, видобуток копалин і землю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко оскаржує накладені санкції у Верховному суді

ЄС шукає способи продовжувати санкції проти РФ без згоди всіх країн союзу - ЗМІ

США знизили вимоги до України щодо повернення вартості наданої допомоги в угоді про мінерали - ЗМІ

Питання послаблення санкцій проти РФ не буде порушено до встановлення перемир’я – Держдеп США

Климпуш-Цинцадзе: Віткофф перебуває в полоні ілюзій, які йому нав’язує РФ

США зондують, на що можуть погодитися Україна та РФ - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

Париж планує збільшити оборонний бюджет на 3 млрд євро - прем'єр Франції

В Єврокомісії пояснюють, що економічна інтеграція України з ЄС до набуття членства передбачає входження в єдиний ринок з гармонізацією законодавства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА