12:46 31.07.2021

Порошенко у відповідь на статтю Путіна: в українців немає проблем з власною ідентичністю

2 хв читати
Порошенко у відповідь на статтю Путіна: в українців немає проблем з власною ідентичністю

Українська нація вже давно самоідентифікувалася, і твердження президента РФ Володимира Путіна про те, що українці і росіяни нібито "один народ", не мають під собою підстав, вважає п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

"Ми, українці, не маємо проблем з власною ідентичністю. І нам по цимбалах, що саме про це думає Путін. Ми українська політична нація, рівноправними членами якої є громадяни різного етнічного походження, різних конфесій і мовних спільнот. І від росіян нас відрізняють не лише власний історичний досвід, мова, пісні і танці, чи кухня, але й політична культура, ставлення до прав і свобод людини, геополітичні орієнтації, усвідомлене і глибоко вкорінене відчуття причетності до європейської цивілізації. Ці відмінності протягом останніх семи років лише посилилися, і, до речі, не останню роль в прискоренні процесу зіграв настільки відразливий для України Путін", - зазначив Порошенко в публікації "Стаття Путіна не про історію. Це – політичний маніфест з погрозами сусідам" для Gazeta Wyborcza, повідомляє прес-служба "Євросолідарності".

Він наголосив, що російський президент у своїй статті не висунув жодної нової тези, повторивши всі традиційні російські фейки.

"З точки зору сприйняття історії, стаття Путіна не містить для нас нічого нового. Ця рамка відома нам із середини дев’ятнадцятого століття. Тоді на фоні національного відродження на українських теренах російська імперська пропаганда розгорнула кампанію несприйняття українців як окремого народу. «Не было, нет и быть не может», – сумновідомий вислів із циркуляра міністра внутрішніх справ Росії Валуєва. Та фраза стала офіційною позицією Петербургу щодо української мови і народу як її носія", - додав п'ятий президент.

Він нагадав, що Україна обрала свій шлях розвитку - членство в ЄС і НАТО, а соціологічні опитування доводять підтримку цього курсу серед українців, яка, зокрема, посилилася після початку російської агресії.

"Наступного місяця ми відзначимо тридцятиріччя Незалежності, а росіяни досі з нею не змирилися. А чому тут дивуватися? Лише ж тридцять років, а в Росії багатьом досі болить втрата Фінляндії та Польщі, яка сталася понад століття тому", - резюмував Порошенко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ухвалення законопроекту про ринок деревини сприятиме відновленню лісів і прозорості на ринках і в Україні, і в ЄС

Співпраця з Європарламентом - це сфера не зовнішньої, а продовження внутрішньої політики Києва - депутат ЄП Ауштрявічюс

"Епоха бідності" може закінчитися вже у 2021 році, але лише для окремих депутатів - Железняк

Екс-міністр Кабміну Саєнко очолив виконком партії "Українська стратегія"

Елізабет Трасс змінить Домініка Рааба на посаді глави МЗС Великої Британії

Законопроект про основи державної політики перехідного періоду потребує додаткових обговорень - Разумков

На сайті Ради з'явився текст законопроекту про внесення змін до Виборчого кодексу для боротьби з "кандидатами-двійниками"

Боррель: Відносини між ЄС і Китаєм змінилися не в кращий бік

Вплив олігархів на політику можна обмежити судовою реформою та посиленням АМКУ - Шмигаль

Байден пообіцяв, що не залишить Україну віч-на-віч із РФ - глава МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА