Мінфін США запровадив нові санкції проти Білорусі, під обмеження потрапили понад 40 фізосіб і структур

Вашингтон у понеділок запровадив санкції щодо низки фізичних і юридичних осіб, які мають відношення, на думку США, до придушення в Білорусі мирних протестів, а також отримують вигоду від білоруської влади.
"Особи, включені сьогодні до санкційного списку, залучені в тривале насильницьке придушення мирних протестів, а також пов'язані з інцидентом із лайнером Ryanair, 23 травня 2021 року, або отримали вигоду від білоруського режиму за рахунок білоруського народу", - йдеться в прес-релізі Мінфіну США.
У документі сказано, що під санкції потрапили 27 фізичних та 17 юридичних осіб. Серед них, зокрема, Білоруський олімпійський комітет і Слідчий комітет республіки.
Також, санкції ввели стосовно білоруського бізнесмена Олексія Олексина, "який отримує вигоду від тісних відносин з Лукашенком (президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого США і ЄС не визнають законно обраним - ІФ) і членами його сім'ї". Також санкції торкнулися компаній, якими раніше володів Олексин, зокрема, тютюнову фабрику ТОВ "Інтер Тобакко" і компанії СЗАТ "ЕНЕРГО-ОІЛ" і "Белнафтогаз". У прес-релізі Олексин названий джерелом надходження коштів від тютюнової індустрії для білоруської влади.
Під санкції також потрапив білоруський бізнесмен Микола Воробей, на думку Вашингтона, "тісно пов'язаний з Лукашенком". При цьому санкції вводяться щодо компанії "БелКазТранс", яка, за твердженнями Вашингтона, має монополію на транзит вугілля через територію Білорусі; проти найбільшої компанії з торгівлі нафтою "Інтерсервіс", структур "Нова Нафтова Компанія" та ТОВ "Бреміно груп": усі вони, за версією США, пов'язані з цим підприємцем. Зазначається, що комерційна діяльність підприємця простягається на Росію і Україну, в результаті чого під санкціями опинилася "Нова Нафтова Компанія Схід".
Крім цього, у санкційних списках - бізнесмен Небойша Країч, який у Вашингтоні вважається джерелом фінансування уряду від будівельної галузі. Обмеження вводяться і проти низки структур, пов'язаних з цим підприємцем.
Санкції також стосуються Слідчого комітету Білорусі та членів його керівництва. Крім того, в зв'язку з інцидентом з примусовою посадкою літака Ryanair санкції введені щодо п'яти білоруських офіційних осіб, включно з міністром транспорту і комунікацій Білорусі Олексієм Авраменком та директором департаменту з авіації цього міністерства Артемом Сікорським.
Також США ввели санкції проти білоруського спортсмена Дмитра Шакути, який, на думку Вашингтона, причетний до "насильницького нападу на білоруського військового ветерана і мирного протестувальника Романа Бондаренка", і який був задіяний в тренуванні "внутрішніх військ" МВС Білорусі. У зв'язку з цим під обмеження потрапив тренажерний зал Shock Sports Club.
Наприкінці липня газета The Wall Street Journal повідомляла з посиланням на учасників переговорів, які відбулися в липні, між американськими офіційними особами і білоруськими опозиціонерами, що адміністрація Байдена вивчає можливість введення додаткових економічних санкцій проти Білорусі. Однак у статті зазначалося, що заходи США щодо Білорусі на практиці можуть надати лише обмеженого реального впливу на економіку країни.