Меркель обговорила з Путіним заяву ФРН та США щодо "Північного потоку 2" та український транзит
Канцлер ФРН Ангела Меркель на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила спільну заяву Німеччини та США щодо "Північного потоку 2".
"Звісно, обговорили тему "Північного потоку 2". Це не двосторонній російсько-німецький проект, але проект європейського характеру, тому що в ньому беруть участь підприємства і з інших країн", - зауважила вона під час спільної прес-конференції.
"Ми говорили про документ, узгоджений ФРН та США, і ми з президентом обговорили те, що Георг Граф Вальдерзеє буде дуже досвідченим переговірником із транзиту газу через Україну після 2024 року. Таке його завдання. І ми несемо тут певну відповідальність, незважаючи на всі економічні чинники, які треба враховувати", - додала Меркель.
Канцлер зазначила також, що "у цьому контексті ми обговорили і відносини Росії та ЄС" з урахуванням транскордонного вуглецевого регулювання в межах кліматичного порядку. За її словами, "з боку РФ є інтерес вступити в обмін з Євросоюзом".
"І я також зазначила, що виступаю за такий підхід", - додала Меркель.
Місяць тому Меркель у Вашингтоні підписала з президентом США Джо Байденом спільну заяву щодо "Північного потоку 2". Зокрема, Берлін зобов'язується вживати заходів у разі, якщо РФ використовуватиме постачання енергоносіїв для чинення тиску на інші країни. У документі також йдеться про зацікавленість сторін у продовженні транзиту газу через Україну після 2024 року (термін дії нинішнього п'ятирічного контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом України") на термін до десяти років, а також призначення спеціального посланника для підтримки цих переговорів, щоб розпочати їх якомога швидше, але не пізніше 1 вересня.
"Зазначена заява має декларативний характер і за своєю правовою природою не є юридично зобов'язувальним документом", - прокоментували документ у "Газпромі" (MOEX: GAZP).
Георг Граф Вальдерзеє у 2019 році брав участь у переговорах про продовження транзитного контракту з Україною як уповноважений федерального уряду ФРН.