19:27 20.08.2021

Путін заявляє, що ухвалення Україною закону про перехідний період на Донбасі де-факто означатиме вихід Києва з Мінських домовленостей

2 хв читати
Путін заявляє, що ухвалення Україною закону про перехідний період на Донбасі де-факто означатиме вихід Києва з Мінських домовленостей

Набуття чинності внесеного українським Кабміном до Верховної Ради законопроекту про перехідний період на Донбасі означатиме односторонній вихід Києва з Мінських домовленостей, заявив у п'ятницю президент РФ Володимир Путін.

"Сьогодні я поінформував пані федерального канцлера (ФРН) про те, що внесений черговий проект закону урядом України. І якщо цей закон буде ухвалено..., це означатиме фактичний вихід України в односторонньому порядку з мінського процесу", - сказав Путін на прес-конференції за підсумками переговорів з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

"Фактично, я хочу наголосити - досить подивитися висловлювання перших осіб держави, це говорить про те, що (Київ) не збирається виконувати мінські домовленості", - заявив Путін.

Він також заявив, що в ході сьогоднішніх переговорів вони з Меркель висловили стурбованість зростанням напруги на лінії зіткнення. За словами Путіна, через дії влади України створюється враження, що Київ відмовився від мирного вирішення конфлікту, і він попросив Меркель під час візиту до Києва 22 серпня вплинути на українську сторону.

"У зв'язку з цим ще раз просимо пані федерального канцлера, зокрема і з урахуванням майбутнього візиту до Києва, вплинути на українську сторону в плані виконання всіх узятих раніше на себе зобов'язань" - сказав Путін.

Як повідомлялося, 9 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради законопроект "Про основи державної політики перехідного періоду" (зареєстровано за №5844).

Законопроект передбачає, що вибори на деокупованих територіях України можуть проводитися тільки в разі можливості забезпечення недопущення протиправного втручання у виборчий процес, зокрема з боку Російської Федерації.

Згідно із законопроектом, серед умов проведення виборів - дотримання принципів політичного плюралізму і багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі, а також дотримання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб. Законопроект передбачає, що вибори на цих територіях можливі при забезпеченні свободи передвиборної агітації, рівного доступу до засобів масової інформації та відновлення українського теле- і радіомовлення, вільного обігу українських друкованих засобів масової інформації.

Одна з вимог законопроекту - безпечні умови діяльності і безперешкодна участь у виборчому процесі офіційних спостерігачів, зокрема від Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі (БДІПЛ ОБСЄ), інших міжнародних організацій та іноземних держав.

Документ пропонує ввести в законодавство такі терміни, як "перехідний період", "деокуповані території", "тимчасова окупація", "окупаційні сили і окупаційні служби Російської Федерації", "контактна лінія", закріплення на законодавчому рівні за Російською Федерацією статусу "держави- агресора".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України: Військові та економічні заходи примусу РФ до миру "спрацюють тільки разом"

Христя Фріланд оголосила про намір балотуватися у прем'єри Канади

Трамп обговорив із Сі Цзіньпіном питання торгівлі та роботи соцмережі TikTok

Орбан закликав ЄС скасувати санкції проти Росії

ЄС готує заходи для обходу можливого вето Угорщини на продовження антиросійських санкцій - ЗМІ

Порошенко оскаржить у суді відмову прикордонників випустити його за кордон - адвокат

Кандидат на посаду глави Мінфіну США готовий нарощувати тиск на російський нафтовий сектор

Якщо уряд перекладе доплати військовим на місцеві бюджети, буде соціальний вибух - військовий

Стефанчук: Відрядження Порошенка було підписано на дати з 11 до 15 січня

Україна наполягає на доступі МКЧХ до військовополонених - Лубінець про чотиристоронню зустріч за участю Москалькової

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА