Інтерфакс-Україна
14:53 22.08.2021

Україна, Німеччина та Франція повинні мати консолідовану позицію щодо врегулювання на Донбасі - Зеленський

1 хв читати
Україна, Німеччина та Франція повинні мати консолідовану позицію щодо врегулювання на Донбасі - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в України, Німеччини та Франції повинна бути консолідована позиція щодо плану мирного врегулювання на Донбасі.

Відповідну заяву Зеленський зробив під час брифінгу за підсумками зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель у Києві в неділю.

"Пріоритетною темою наших сьогоднішніх переговорів був процес мирного врегулювання на Донбасі. Важливо, щоб Україна, Німеччина та Франція мали консолідовану позицію щодо плану мирного врегулювання, який повинен бути заснований на кластерах", - зазначив Зеленський.

За словами глави Української держави, "актуальним також залишається Паризький (саміт лідерів "нормандського формату відбувався у Парижі у грудні 2019 року - ІФ) розпорядок, який має бути імплементований".

"Ми прагнемо досягти стабільного та постійного режиму припинення вогню, обміну утримуваними особами, відкриття КПВВ із боку тимчасово окупованих територій і доступу на тимчасово окуповані території представників Міжнародного комітету Червоного Хреста", - сказав він.

Він додав, що "позиція України щодо необхідності проведення саміту "нормандської четвірки" залишається незмінною, але поки що відсутній прогрес - тиск на РФ має зберігатися й Україна хотіла б бачити активні зусилля західних партнерів".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

"Євросолідарність" продовжить блокування трибуни на засіданні Ради – співголова фракції

Переговори між США та Україною в неділю були зосереджені на питанні нових фактичних кордонів – ЗМІ

МЗС: Україна не здійснює жодних дій проти Казахстану, всі зусилля спрямовані на відсіч російської агресії

МЗС Казахстану висловило протест після удару по нафтовому терміналу РФ у Чорному морі

Кличко назвав п’ять ключових дій для зміцнення довіри та авторитету України

Відставка голови Офісу президента не повинна стати імітацією змін - Фріз

Порошенко про відставку Єрмака: потрібна єдність, нова проєвропейська коаліція і новий професійний уряд

Єврокомісія про відставку Єрмака: Ми бачили новини, стежимо за ситуацією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА