12:20 09.09.2021

Серед світових лідерів українці найкраще ставляться до Меркель та Байдена, найгірше - до Путіна та Лукашенка

2 хв читати
Серед світових лідерів українці найкраще ставляться до Меркель та Байдена, найгірше - до Путіна та Лукашенка

Понад 80% опитаних українців негативно ставляться до президента РФ Володимира Путіна, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 2-4 вересня 2021 року.

Згідно з даними дослідження, позитивно до Путіна ставляться лише 15% українців.

Також переважно негативне ставлення в українців до керівництва Білорусі. До Олександра Лукашенка негативно ставляться 59% опитаних, позитивно - 34%. При цьому за останній рік ставлення до президента Білорусі погіршилося з 45 до 34%, а за останні два роки - удвічі (з 67 до 34%).

Серед ключових світових лідерів найкраще українці ставляться до канцлера Німеччини Ангели Меркель (73% - позитивно, 19% - негативно) і президента США Джо Байдена (64% - позитивно, 19% - негативно). При цьому в динаміці за останні декілька місяців ставлення до Байдена дещо поліпшилося, до Меркель - дещо погіршилося.

Президента Франції Еммануеля Макрона позитивно оцінили 57% опитаних, негативно - 19%, не змогли оцінити або не знаю такого - 23%. Президента Польщі Анджея Дуду позитивно оцінили 54%, негативно - 10%, не змогли оцінити або не знаю такого - 37%.

Також, за результатами опитування, за останні п'ять місяців кількість поінформованих про дипломатичну ініціативу "Кримська платформа" зросла у півтора раза (з 45% у квітні до 66% у вересні). Збільшилася і кількість тих, хто позитивно оцінює цю ініціативу (з 38% у квітні до 50% у вересні).

При цьому серед тих, хто добре обізнаний про зміст "Кримської платформи", позитивно ставляться до неї майже 80%.

Крім того, українці добре обізнані про будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини в обхід України. Так, 50% знають про це, 31% - щось чули і лише 18% - нічого не знають.

41% вважає, що Україна не мала жодних можливостей зупинити будівництво згаданого газопроводу, 20% покладають відповідальність за це на п'ятого президента України Петра Порошенка, 3% - на чинного президента Володимира Зеленського, ще чверть - на обох президентів.

Опитування проводилося методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) серед населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заява Зеленського про держпереворот є спробою відвернути увагу від незаконного призначення двох суддів КС – нардеп Соболєв

Українські підприємства зазнають колосальних збитків через бездарність влади

Заява Зеленського про держпереворот точно не сприятиме залученню інвестицій в Україну

США поінформовані про заяву Зеленського щодо підготовки спроби держперевороту в Україні

Спекулятивна політика б'є в економіку - Подоляк

Зеленський не має наміру достроково розпускати Раду

Зеленський назвав своєю помилкою недостатню активність у домовленостях із РФ

Зеленський виключив можливість виборів президента України у 2024 році депутатами

Президент України задоволений призначенням першим віце-прем'єром Свириденко та заступником глави ОП Шурми

Зеленський заперечує тиск із боку Офісу президента на Раду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА