14:27 24.09.2021

Єврокомісія вітає рішучість Зеленського побороти вплив олігархів в Україні

2 хв читати
Єврокомісія вітає рішучість Зеленського побороти вплив олігархів в Україні

У Європейській комісії вітають рішення президента України Володимира Зеленського боротися з корисливим впливом олігархів на життя країни й очікують подальших кроків у цьому напрямі.

Так прокоментували агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю в Європейській комісії ухвалення Верховною Радою закону про деолігархізацію.

"Ми вітаємо рішучість президента Зеленського, спрямовану на вирішення глибоко вкоріненого впливу корисливих олігархічних інтересів на політичне та економічне життя України", - заявили в ЄК.

У Брюсселі відзначили ухвалення 23 вересня українським парламентом у другому читанні законопроекту "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". "Це крок уперед. Ми очікуємо, що закон виконуватиметься повністю, рішуче і юридично обґрунтованим чином. Ми вважаємо, що, крім реалізації ухваленого закону, потрібні додаткові кроки, зокрема для закриття інституційних прогалин в Україні і для досягнення бажаного ефекту деолігархізації", - окреслили очікування в Єврокомісії.

Було наголошено, що Україна "доклала багато зусиль, щоб закрити простір для корупції, зокрема за допомогою очищення банківського сектору й забезпечення прозорості державних закупівель". "Ми закликаємо продовжувати ці зусилля в інших секторах, уражених корупцією", - додали в ЄК.

В Єврокомісії переконані, що "в центрі боротьби за зміцнення верховенства права, зміцнення довіри українських громадян до державних установ і, що важливо, розкриття економічного потенціалу України на благо всього народу країни має стояти зміцнення запланованих і наявних інституцій, як-от органів, що відповідають за верховенство права, включно із судовою системою, Антимонопольного комітету, як і суспільного мовлення та незалежного регулятора преси".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Світу необхідно чинити тиск на РФ, аби та сіла за стіл переговорів

Борель: ЄС очікує на взаємодію з урядом Великобританії після заяви про перезавантаження відносин

Малюська за публічний компроміс щодо законопроєкту про угоду зі слідством до 2-го читання

Прем'єр Великої Британії: Наша безпека починається в Україні

Лише 12% українців хочуть бачити РФ дружньою державою - соцопитування

Переговори з РФ неможливі, оскільки її умови засновані на знищенні України та її народу - ISW

Лідер демократів у Сенаті запропонував Байдену відмовитися від участі у виборах - ЗМІ

Україна планує розвиток ВДЕ-генерації та інфраструктури для перевалки водню у своїй морській зоні - Стратегія

Україна ініціює створення міжнародної платформи "Безпечне Чорне море" - Стратегія

Японія має намір надати Україні позики на $3 млрд із доходів від заморожених активів РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА