19:44 11.11.2021

НАЗК про держфінансування партії "Голос": фінансування не може бути відновлено без відповідного рішення суду

2 хв читати
НАЗК про держфінансування партії "Голос": фінансування не може бути відновлено без відповідного рішення суду

Державне фінансування партії "Голос" не може бути відновлено до відповідного рішення Верховного Суду, заявили в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Як зазначається у повідомленні НАЗК у Telegram-каналі, агентство звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва про відновлення фінансування партії "Голос", проте суд досі не ухвалив рішення.

"Термін розгляду касаційної скарги сплив ще 4 жовтня, однак ВС не ухвалив остаточне рішення в справі до сьогодні. Водночас ВС лише вчора - 10 листопада - відмовив НАЗК у задоволенні клопотання від 29 вересня 2021 року про ризики, пов’язані з перерахуванням коштів політичній партії. За відсутності інформації про результати розгляду зазначеного клопотання перерахування державного фінансування могло бути кваліфіковане як розтрата бюджетних коштів (у разі задоволення клопотання)", - наголошують у НАЗК.

В агентстві уточнили, що після виявлення порушень у звітах було призупинено фінансування трьох парламентських партій - "Слуга народу", "Батьківщина" та "Голос". Партії "Батьківщина" та "Слуга народу" подали до НАЗК виправлені звіти, на підставі яких їхнє фінансування було відновлено.

"Партія "Голос" єдина відмовилася подавати виправлений звіт, як цього вимагає закон", - наголосили в агентстві.

Партія "Голос" звернулася з позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва (ОАСК), який ухвалив відновити фінансування. Рішення було підтверджено апеляційним судом. Керуючись цим рішенням, НАЗК перерахувало партії відповідне державне фінансування.

Водночас НАЗК звернулося з касаційною скаргою до Верховного Суду для остаточного врегулювання ситуації, а також 29 вересня 2021 року подало клопотання про припинення дії рішення апеляційного суду.

"У клопотанні Агентство зазначило ризики, пов’язані з перерахуванням коштів політичній партії до остаточного рішення ВС. Зокрема про те, що закон прямо не передбачає механізму повернення цих коштів до державного бюджету у випадку ухвалення рішення на користь НАЗК", - зазначається в повідомленні.

Судове засідання щодо касаційної скарги НАЗК має відбутися у Верховному Суді 23 листопада о 12:00. Саме на цьому засіданні має бути ухвалено рішення про державне фінансування партії "Голос".

Як повідомлялося, НАЗК у 2020 році призупинило до усунення порушень фінансування низки парламентських політичних партій у зв'язку із зазначенням недостовірних відомостей у звітах.

Зокрема, НАЗК встановило, що партія "Голос" оформила низку договорів із фізичними особами-підприємцями на суму приблизно 1,1 млн грн за послугами, виконання яких документально належним чином не підтверджено. Серед таких послуг - медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження.

11 листопада 2021 року партія "Голос" заявила, що НАЗК призупинило фінансування незаконно та ігнорує рішення судів.

"Голос" розцінює дії НАЗК, спрямовані на призупинення державного фінансування політсили, як політичний тиск на опозицію", - наголосили в партії.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Створена Росією криза лише зміцнила підтримку України з боку партнерів і підвищила рішучість її захисників – Квін

Зеленський та Алієв обговорили актуальні питання двосторонньої співпраці

Депутати перенесли на рік початок використання Єдиної автоматизованої системи роботи з документами у ВР

Тимошенко закликала забезпечити достатнє фінансування ЗСУ

Кабмін відкликав законопроєкт про перехідний період через недостатню підтримку його депутатами - Верещук

ВР підтримала звернення до міжнародних інституцій про військовий шантаж із боку РФ, закликала визначити тимчасові межі інтеграції України в НАТО

ВР відмовилася створювати ТСК щодо перевірки можливих фактів порушення омбудсменом присяги

Україна вітає пропозицію Туреччини виступити посередником між Україною та РФ - посол Боднар

Виборчий процес виборів народного депутата в окрузі №206 розпочнеться 26 січня

Єрмак: Відкликання законопроєкту про перехідний період на окупованих територіях не пов'язане з майбутньою зустріччю радників лідерів нормандської четвірки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА