Інтерфакс-Україна
07:03 12.11.2021

Росія може прагнути до просування вглиб території України

2 хв читати
Росія може прагнути до просування вглиб території України

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Росія, можливо, прагне "просунутися далі" в Україну.

"Ми не хочемо нікого лякати, але ми маємо зберігати пильність", - заявив міністр в інтерв'ю ABC News.

За його словами, на кордоні з Україною зосереджено російські війська та техніку, що може свідчити про те, що російський уряд "шукає можливість просунутися далі" на українську територію.

"Ми вкрай стурбовані. (...) Коли ви живете поряд з Росією протягом семи років в умовах збройного конфлікту, ви нібито вчитеся турбуватися. До цього звикаєш", - зазначив Кулеба.

Говорячи про підсумки проведених зустрічей у США, Кулеба зазначив, що американська влада показала, що готова не лише говорити, а й діяти.

"Сполучені Штати готові не лише говорити, а й діяти, діяти, щоб стримувати Росію та зміцнювати здатність України захищати себе", - сказав він.

Глава МЗС України зазначив, що за адміністрації Дональда Трампа у відносинах двох країн була певна турбулентність. З приходом на пост президента США Джо Байдена зв'язки було відновлено.

Тим не менше, Кулеба додав, що розбіжності все ж таки залишаються, зокрема щодо газопроводу "Північний потік 2" та його використання як енергетичної зброї.

"У нас є розбіжності в тому, як можна уникнути або запобігти негативним наслідкам реалізації цього проекту", - сказав Кулеба.

"Ми безперечно хочемо, щоб Сполучені Штати залишалися пильними і готовими вжити заходів, якщо нинішня політика (щодо "Північного потоку" 2 - ІФ) зазнає невдачі", - сказав він.

Раніше повідомлялося, Кулеба цього тижня відвідав Вашингтон, де пройшло засідання Комісії стратегічного партнерства Україна – США, покликане закріпити новий рівень стратегічного партнерства та підтримку країни з боку США. Під час візиту він зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та радником президента США з нацбезпеки Джейком Салліваном.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Проблема стосунків з Угорщиною – це проблема не України, а ЄС і НАТО, переконаний Яценюк

Яценюк: Під час переговорів про вступ до ЄС не можна отримати все і нічим не поступитися

Суд закінчив розгляд службових документів, там немає обгрунтування для санкцій проти Порошенка – адвокат

Розмови політиків про вибори зараз безвідповідальні по відношенню і до країни, і до власної політичної кар'єри – Яценюк

Нардеп В'ятрович про узгодження з Угорщиною закону про зміни в освіті: Його ніхто не бачив в очі в парламенті

Орбан вважає, що на заваді зустрічі Трампа з Путіним у Будапешті стоять лише 1-2 питання

Сибіга: Бажаємо народу Грузії реалізувати свої європейські прагнення попри дії нинішнього уряду

В Євросолідарності заявляють про медіаатаки на їх нардепів, зокрема, Княжицького та Сюмар

Майбутній уряд Чехії може зменшити підтримку України

Суд скасував домашній арешт керівника апарату КМДА Загуменного і відсторонення його від посади - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА