19:15 28.11.2021

Парламентські вибори в Киргизстані відбулися відповідно до міжнародних норм

2 хв читати
Парламентські вибори в Киргизстані відбулися відповідно до міжнародних норм

Президент Киргизстану Садир Жапаров заявив, що парламентські вибори відбулися відповідно до міжнародних норм.

"Ми можемо з упевненістю сказати, що ці вибори пройшли волею нашого народу, відповідно до Конституції країни та міжнародних норм", - сказав Жапаров, слова якого передає його прес-служба.

За його словами, президент та уряд готові працювати з обраними партіями та кандидатами на користь країни та майбутньої держави.

"Ви зробили свій вибір із величезної кількості кандидатів, керуючись думками, що саме він гідний, саме ця партія гідна і сподіваючись, що цей склад законодавчої гілки влади розроблятиме закони, які відкриють шлях для майбутнього розвитку нашої країни. Ми всі були свідками того, що ці парламентські вибори відбулися по-новому, на основі Конституції, яку ви підтримали", - наголосив Жапаров.

Глава Киргизії додав, що всі революції за 30-річну історію незалежності країни сталися через втручання влади у виборчий процес та застосування адміністративного ресурсу певними партіями.

"Ми зробили уроки з минулих негативних подій, які сталися через те, що влада йшла проти волі народу, який цінує справедливість. Ми зробили своїм головним завданням проведення справедливих і законних парламентських виборів. Я не помилюся, якщо скажу, що ми виконали це завдання як демократична держава", - сказав Жапаров.

Президент Киргизстану зазначив, що проти тих, хто без жодних підстав спробує порушити стабільність, буде вжито суворих заходів.

"Влада ніколи не дасть підстав тим, хто має намір порушити стабільність і мир, можу запевнити, що ми працюватимемо чесно і справедливо. ЦВК незабаром оголосить офіційні результати згідно із законодавством. Низка законопроектів буде внесена до новообраного парламенту в перший же день першої сесії. Тепер у найближчі п'ять років у нашій країні не буде великих політичних заходів", – додав Жапаров.

У неділю в Киргизстані відбулися вибори до парламенту країни. Після опрацювання майже 90% бюлетенів на виборах до парламенту Киргизстану шість політичних партій проходять до нового складу законодавчого органу країни, серед них дві опозиційні.

Парламент Киргизстану складається з 90 депутатів та обирається на п'ять років. Передбачається проведення виборів депутатів за змішаною виборчою системою: 54 депутати обираються за пропорційною системою (списками кандидатів від політичних партій) за єдиним виборчим округом, 36 депутатів обираються в одномандатних виборчих округах.

Політичним партіям, які беруть участь у виборах для потрапляння до парламенту, необхідно подолати 5% бар'єр. Кандидатам в одномандатних округах необхідно набрати більшість голосів. Згідно із законом про вибори в Киргизстані відсутній поріг явки, вибори вважаються такими, що відбулися за будь-якої явки виборців.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вирішення придністровського конфлікту має бути мирним - Санду

Постпред США при ООН переконана в можливості дипломатичного вирішення російсько-українського конфлікту

Канцлер ФРН відхилив запрошення зустрітися з Байденом для обговорення України

Болгарія звернулася до Росії з закликом поважати трансатлантичний вибір країни

Байден обговорив із прем'єром Японії протистояння з КНР і стримування "російської агресії" стосовно України

Країни Балтії отримали від США дозвіл на відправлення в Україну комплексів Javelin і Stinger - заява

Аваков у відповідь на слова Зеленського про можливість окупації Харкова Росією: Обережніше зі словами, це не серіал і не вистава

Блінкен: Настав критичний момент, сподіваюся, що дипломатія та діалог візьмуть верх

У Держдепі обвинуватили владу РФ в історичному ревізіонізмі

Блінкен бачить можливість подолання кризи навколо України "найближчими тижнями", закликає РФ до деескалації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА