Інтерфакс-Україна
16:45 21.12.2021

США продовжують координувати з Європою можливі санкції проти РФ, задоволені позицією ЄС - помічник держсекретаря

1 хв читати
США продовжують координувати з Європою можливі санкції проти РФ, задоволені позицією ЄС - помічник держсекретаря

Адміністрація США продовжує контакти з європейськими союзниками і партнерами стосовно санкцій у разі нападу РФ на Україну, заявила у вівторок помічник держсекретаря Карен Донфрід.

"Ми продовжуємо уважно координувати свої плани з партнерами і союзниками в Європі", - сказала вона під час телефонного брифінгу, відповідаючи на запитання "Інтерфаксу".

Донфрід зазначила, що США вітають озвучену на нещодавньому саміті ЄС готовність вводити жорсткі обмежувальні заходи проти Москви у разі вторгнення РФ в Україну.

"Ми вітаємо подібні висновки саміту", - сказала вона.

Раніше в грудні лідери країн ЄС пообіцяли, що військовий напад Росії в Україну спричинить низку контрзаходів, зокрема скоординовані санкції проти Москви.

"Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме масштабні результати і дорогі наслідки, включно з обмежувальними заходами, скоординованими з партнерами", - зазначалося в заяві за підсумками саміту ЄС.

"Європейська Рада наголошує на необхідності для Росії сприяти деескалації напруженості, викликаної нарощуванням її військової присутності уздовж кордонів з Україною і агресивною риторикою", - також йшлося в заяві.

Водночас лідери ЄС знову висловили прихильність суверенітету і територіальній цілісності України.

Згідно із заявою, Європейська Рада має намір просувати дипломатичний шлях врегулювання ситуації і підтримувати нормандський формат з метою цілковитого виконання Мінських домовленостей.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон запропонував Трампу провести засідання G7 за участі РФ та України, Рютте підніме українську тему в Давосі

"Євросолідарність" ініціює достроковий розпуск ТСК Верховної Ради – заява фракції

Ексзаступник голови ЦВК: "Референдум про мир" є радше політичною метафорою, ніж визначеним правовим інструментом

Головний мишолов резиденції уряду Великої Британії знову сколихнув ЗМІ та соціальні мережі

Нардеп Копитін: Закиди Тимошенко на мою адресу безпідставні

Бюджетна комісія Київради не підтримала рішення про фіндопомогу киянам та комунальникам, заявяють у "Євросолідарності"

Туск: Саме Росія відхилила мирний план, підготовлений США, а не Зеленський

Буймістер вийшла з фракції "Батьківщина" в Раді

Нардепами за виборчим списком "Слуги народу" можуть стати Кравець та Карабута

Тимошенко: Заявляю, що оприлюднені аудіозаписи не мають до мене жодного відношення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА