Інтерфакс-Україна
18:08 14.01.2022

Росія спробувала на переговорах із безпеки роз'єднати Захід, але не змогла цього зробити

1 хв читати
Росія спробувала на переговорах із безпеки роз'єднати Захід, але не змогла цього зробити

Росія не змогла роз'єднати Європу та США, хоча намагалася це зробити під час організації переговорів щодо європейської безпеки, що відбулися цього тижня, заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"Росіяни хотіли нас роз'єднати, але вони в цьому не досягли успіху", - сказав Боррель на пресконференції у французькому місті Бресті у п'ятницю.

"Очевидно, що вони намагалися нас роз'єднати, вдавши, ніби нас (ЄС - ІФ) не існує", - зазначив він.

Боррель зазначив, що США завжди заявляли, що не обговорюватимуть Європу без її участі. Він також схвалив позицію НАТО щодо цього питання.

"Ми виступаємо єдиним фронтом", – додав він.

Цього тижня спочатку відбулися двосторонні переговори РФ зі США щодо стратстабільності, потім - Рада Росія-НАТО, а в четвер - засідання Постійної ради ОБСЄ. Отже, жодна з фаз переговорів не відбулася на платформі чи за прямої участі ЄС. Одночасно офіційні особи США запевняли, що тримають у курсі Брюссель про дискусії. А генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Європа (але не ЄС) на переговорах була певною мірою присутня, тому що більшість членів НАТО - це саме європейські країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голови МЗС 7 країн у річницю нюрнберзького процесу заявили про вразливість міжнародного права через війну в Україні

Треба припинити політичні ігрища, парламент воюючої країни має працювати об'єднано – Зеленський

Верховний Суд розглядає позов Порошенка щодо санкцій РНБО

Вже цієї зими в Києві запрацюють 7 міні-ТЕЦ - Кличко

Нардеп Жупанин на зустрічі фракції з президентом запропонував підтримати голову енергокомітету Геруса на посаду глави Міненерго

Апарат Верховної Ради передав "Євросолідарності" підписні листи за відставку уряду того ж дня, як отримав запит

Буданов анонсував на лютий 2026 року події, які відкриють вікно для миру в Україні

Порошенко передав військовим 15 комплексів «Ай-Петрі»: маємо разом захистити країну

Близько 30 нардепів від "Слуги народу" причетні до підготовки заяви про коаліцію та уряд нацстійкості – Кривошеєв

Арахамія: окремі народні депутати мають право на власні позиції, однак ані фракція, ані партія з подібними заявами не виходила

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА