Інтерфакс-Україна
16:46 28.01.2022

Байден і фон дер Ляєн заявляють про спільну роботу на тему постачань газу до ЄС у разі вторгнення РФ в Україну

2 хв читати
Байден і фон дер Ляєн заявляють про спільну роботу на тему постачань газу до ЄС у разі вторгнення РФ в Україну

США і ЄС працюють над питанням про альтернативні постачання газу до країн Євросоюзу в тому випадку, якщо Росія нападе на Україну, йдеться в опублікованій у п'ятницю спільній заяві президента США Джо Байдена та голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

"США і ЄС разом працюють над безперебійними, достатніми та своєчасними постачаннями природного газу в Євросоюз із різноманітних джерел з усього світу, щоб уникнути дефіциту. Такий дефіцит може виникнути, зокрема, в разі нового російського нападу на Україну", - йдеться в документі.

У ньому зазначається, що США наразі - вже основний постачальник СПГ до Європи. "Ми працюємо з урядами та з ринковими операторами над постачанням додаткових обсягів природного газу в Європу з усього світу", - наголошується в заяві.

У документі наголошується на ролі СПГ, який "у короткостроковій перспективі може підвищити безпеку постачань".

"Європейська комісія працюватиме над покращенням прозорості та використання терміналів СПГ у ЄС. Ми маємо намір працювати разом, у тісній співпраці з державами-членами ЄС над постачаннями СПГ для забезпечення їхньої безпеки та планування на випадок надзвичайних обставин. Ми також обміняємося думками щодо ролі зберігання (резервів газу) у гарантуванні безпеки постачань", - заявили сторони.

Вони закликали всі основні країни-виробники енергії приєднатися до них "у гарантуванні стабільності та хорошого забезпечення світових енергетичних ринків".

Згідно із заявою, ця робота вже розпочалася, і Вашингтон та Брюссель мають намір продовжити її на засіданні Енергетичної ради США-ЄС 7 лютого.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

Чернишов після обрання запобіжного заходу: Вважаю, що розмір застави є занадто великим

Чернишов: я не планую подавати у відставку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА