Інтерфакс-Україна
12:13 13.02.2022

Зеленський обговорив з головою Євроради питання безпеки, санкцій і роботу "нормандської четвірки"

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський обговорив з головою Європейської Ради Шарлем Мішелем спільну протидію викликам безпеки і питання санкцій.

Як повідомляється на сайті глави держави в неділю, лідери обговорили ситуацію з безпекою навколо України, а також кроки, що вживаються з метою деескалації та досягнення миру в рамках наявних переговорних форматів, зокрема в нормандському (Україна, Франція, Німеччина, РФ).

Зеленський і Мішель обмінялися думками та оцінками з приводу останніх міжнародних заходів, переговорів і контактів зі стратегічними партнерами.

Президент України наголосив на важливості об'єднання та координації політико-дипломатичних зусиль з метою розблокування мирного процесу та відновлення стабільності. "Ми виступаємо за політико-дипломатичне врегулювання конфлікту. Ми не будемо піддаватися провокаціям... ми розуміємо всі ризики і готові до розвитку будь-якого сценарію. Але ми перебуваємо в цій ситуації з 2014 року. А сьогодні для нас головний ворог – це паніка", – наголосив Зеленський.

У зв'язку з цим він подякував Шарлю Мішелю та лідерам ЄС за те, що їхні дипломати залишаються в Україні.

Зеленський також заявив про необхідність запровадження превентивних санкцій проти РФ з метою стримування їхніх агресивних намірів.

Окрему увагу було приділено підвищенню оборонної та фінансової стійкості України на тлі поточних викликів і подальшої практичної взаємодії з Євросоюзом. Глава Української держави подякував рішенню ЄС про надання пакету макрофінансової допомоги для України.

Зі свого боку голова Євроради підтвердив підтримку Євросоюзом суверенітету і територіальної цілісності України, а також її євроатлантичних прагнень.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА