Інтерфакс-Україна
20:04 15.02.2022

Лідери Ради Європи виступили зі спільною заявою щодо України

1 хв читати
Лідери Ради Європи виступили зі спільною заявою щодо України

Генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Марія Пейчинович-Бурич, президент Парламентської асамблеї РЄ Тіні Кокс і голова Комітету міністрів РЄ, міністр закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії Луїджі Ді Майо зробили спільну заяву щодо ситуації в Україні.

"Ми вкрай занепокоєні високою напруженістю навколо України. Ми занепокоєні перспективою великого конфлікту на нашому континенті між нашими державами-членами. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - зазначено в заяві, поширеній у вівторок прес-службою РЄ.

У зв'язку з цим лідери РЄ закликали зацікавлені держави-члени "подвоїти свої зусилля, щоб уникнути подальшого загострення ситуації та можливого збройного конфлікту". "Ми закликаємо до негайної деескалації риторики та дій і до прагнення до діалогу", - йдеться в заяві.

При цьому вони наголосили, що цей діалог "має ґрунтуватися на принципах, закріплених у статуті Ради Європи та Європейській конвенції про права людини, які всі держави-члени Ради Європи зобов'язані поважати й виконувати".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дипломатична академія України ім.Геннадія Удовенка відзначила 30-річчя

Переговори 2 червня мають привести до безумовного припинення вогню або посилення підтримки України

Україна готова до діалогу з Росією, але вимагає чітких і зважених пропозицій – Єрмак

Поки РФ вважатиме, що має право обговорювати членство України в НАТО, доти атакуватиме Україну - голова комітету Ради

НАТО не прийматиме офіційних рішень щодо нерозширення Альянсу, вважає нардеп Чернєв

Раді пропонують удосконалити процес оскарження відкликання депутатів місцевих рад

Кличко заявив про політичний тиск на роботу Київради

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

ЄС веде перемовини з США в рамках підготовки 18-го пакету санкцій проти РФ – Мерц

"Євросолідарність" вимагатиме від органів держвлади інформацію щодо відвідування урядового кварталу Портновим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА