Інтерфакс-Україна
14:49 22.02.2022

Керівництво Євроради та Єврокомісії анонсувало санкції до причетних до визнання незалежності "Л/ДНР"

2 хв читати
Керівництво Євроради та Єврокомісії анонсувало санкції до причетних до визнання незалежності "Л/ДНР"

Голови Європейської ради Шарль Мішель та Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявили, що санкції буде застосовано до причетних до ухвалення рішення про визнання т.зв. ЛНР та ДНР, так само як і до банківської та іншої агресивної стосовно України діяльності.

Текст відповідної спільної заяви поширено у вівторок у Брюсселі.

"Рішення Російської Федерації визнати самостійними утвореннями та ввести російські війська до окремих районів Донецької та Луганської областей України є незаконним і неприйнятним. Воно порушує міжнародне право, територіальну цілісність і суверенітет України, власні міжнародні зобов'язання Росії і веде до подальшої ескалації кризи", - впевнені вони.

Водночас обидва президенти схвалюють непохитну єдність держав-членів та їхню рішучість рішуче та швидко реагувати на незаконні дії РФ у тісній координації з міжнародними партнерами.

"Сьогодні о 16:00 відбудеться неформальна зустріч міністрів закордонних справ ЄС під головуванням високого представника. Після цього у другій половині дня буде офіційно подано перший пакет санкцій. Потім відповідні органи зустрінуться, щоб негайно завершити роботу над пакетом", - повідомили вони.

При цьому голови Євроради та Єврокомісії уточнили, що пакет містить пропозиції переслідувати причетних до незаконного рішення, які фінансують російські військові банки та здійснюють інші операції на цих територіях. Пакет націлений на обмеження фінансування ескалаційної та агресивної політики та має на меті гарантувати, що винні відчують економічні наслідки своїх незаконних та агресивних дій.

Вони також запевнили, що ЄС підготувався і готовий вжити додаткових заходів на пізнішому етапі, якщо це буде потрібно у світлі подальших подій.

"Обидва голови за підтримки високого представника продовжують уважно стежити за розвитком подій на місцях та консультуватися з іншими лідерами ЄС і міжнародними партнерами. Союз залишається повністю солідарним з Україною та єдиний у підтримці її суверенітету й територіальної цілісності. Ми стоїмо і продовжуватимемо підтримувати її народ", - запевнили фон дер Ляєн та Мішель.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

Зеленський на "Рамштайн" закликав партнерів прискорити процес координації Коаліції охочих

Головна надія РФ на перемогу полягає в тому, щоб США припинили допомогу Україні - CSIS

Сейм Польщі розгляне вотум довіри уряду Туска 11 червня – ЗМІ

США не визначилися щодо подальшої військової підтримки Україні, бо Трамп зацікавлений у завершенні війни – постпред при НАТО

Результати президентських виборів у Польщі вплинуть на майбутні парламентські вибори - заступник голови фракції "Голос"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА