15:25 07.04.2022

Лавров заявляє про намір РФ продовжити переговори з Україною, "попри всі провокації"

2 хв читати
Лавров заявляє про намір РФ продовжити переговори з Україною, "попри всі провокації"

Росія, попри всі провокації, продовжить переговори з українською стороною, заявив у четвер глава МЗС РФ Сергій Лавров.

"Попри всі провокації, російська делегація продовжить переговорний процес, просуваючи наш проєкт угоди, в якій чітко та повним обсягом викладено всі наші початкові ключові позиції та вимоги", - заявив Лавров журналістам у четвер.

Він сказав, що Україна представила новий проєкт угоди і в Росії вбачають у ній відхід від домовленостей, досягнутих у Стамбулі.

"Україна представила до переговорної групи свій проєкт угоди, в якій є відхід від найважливіших положень, зафіксованих на зустрічі в Стамбулі 29 березня, причому зафіксованих у документі, під яким стоїть підпис глави української делегації (Давида - ІФ) Арахамії", - зазначив Лавров.

За словами глави МЗС РФ, "у стамбульському документі українці чітко сформулювали, що майбутні гарантії безпеки України не поширюються на Крим та Севастополь". "У вчорашньому ж проєкті ця чітка констатація відсутня. Замість неї пропонують розмиті формулювання про якийсь "ефективний контроль", причому станом на 23 лютого", - зазначив Лавров.

Окрім того, за його словами, нові пропозиції України передбачають можливість проведення на її території військових навчань за участю іноземних контингентів за згодою більшості країн-гарантів її безпеки, Росію в цьому контексті не згадують. "У документі, під яким стоїть підпис Арахамії, прямо зазначено, що у контексті нейтрального, позаблокового, неядерного статусу України будь-які військові навчання за участю іноземних контингентів відбуваються лише за згодою всіх держав-гарантів, зокрема Росії", - сказав Лавров.

За словами глави МЗС РФ, "у проєкті договору, що надійшов учора, це недвозначне положення теж замінено".

"Тепер ідеться вже про можливість проводити навчання за згодою більшості держав-гарантів без жодної згадки Росії", - заявив Лавров.

Він також сказав, що Україна пропонує обговорювати питання Криму та Донбасу на зустрічі президентів двох країн. "Фігурує ідея про те, щоб питання Криму та Донбасу було винесено на зустріч президентів Росії та України. Ми всі пам'ятаємо, як президент Зеленський багаторазово заявляв, що така зустріч можлива виключно після припинення бойових дій", - сказав глава МЗС РФ.

За словами міністра, "напевно, на наступному етапі українська сторона попросить вивести війська, (буде) нагромаджувати все нові та нові попередні умови". "Цей задум зрозумілий, але він неприйнятний", - заявив Лавров.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі під час візиту до Китаю обговорить питання безпеки в Європі, зокрема війну в Україні

Єрмак і Брінк обговорили підсумки саміту G7 та дозвіл бити по РФ

Єрмак вважає поведінку Тищенка несумісною зі статусом нардепа

Уряд заблокував допомогу, яку Київ виділив Чернігову на будівництво додаткових фортифікацій, - секретар Київради

За матеріалами СБУ суд заборонив діяльність партії "Наш край", у політсилі оскаржать це рішення

У ВР близькі до консенсусу щодо законопроєкту про будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС

"Свою правоту відстоюватимемо у Верховному суді", - "Наш край" відреагував на спробу заборони партії

Рішення країн Заходу останніх місяців демонструють значні зрушення в прагненні досягти миру в Україні - заступник голови місії посольства Франції

Вибори у США не змінять підтримку України американським народом - експосол Тейлор

Польща зацікавлена в розширенні ЄС і членстві України - голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА