21:14 22.04.2022

Єврокомісія вважає, що компанії можуть оплачувати газ із РФ у рамках нового механізму, не порушуючи санкції

2 хв читати
Єврокомісія вважає, що компанії можуть оплачувати газ із РФ у рамках нового механізму, не порушуючи санкції

Європейська комісія в п'ятницю підтвердила, що вбачала в запропонованому РФ механізмі з оплати поставок газу шляхи обходу санкцій ЄС, але водночас вважає, що компанії з ЄС та нові реалії можуть знайти законну можливість оплачувати поставки.

В опублікованих поясненнях ЄК зазначається, що за новою схемою РФ повністю контролюватиме переведення доларів або євро в рублі. "Це може дозволити Росії підключити до операцій ЦБ (...), що заборонено санкціями ЄС. А оскільки процес переведення з однієї валюти в іншу може займати невизначений час, протягом усього цього процесу іноземна валюта буде під контролем влади Росії, зокрема - ЦБ".

При цьому в документі стверджується, що, ймовірно, у компаній все ж таки є можливість користуватися новим механізмом, не порушуючи санкції. "Компанії з ЄС можуть попросити своїх російських візаві про виконання контрактних зобов'язань тим самим способом, що й до прийняття нового указу, тобто просто перераховуючи потрібну суму в доларах або євро", - йдеться в ньому.

Водночас Єврокомісія радить компаніям дізнаватися у російських візаві, чи справді таке можливо.

Раніше західні ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела, що Єврокомісія надала державам-членам аналіз указу президента РФ Володимира Путіна про оплату поставок газу з Росії в рублях і попередила, що його виконання порушить санкції проти Москви.

Як повідомлялося, президент РФ 31 березня підписав указ №172 "Про спеціальний порядок виконання іноземними покупцями зобов'язань перед російськими постачальниками природного газу". Відповідно до документа, оплата російського трубопровідного газу, що постачається після 1 квітня 2022 року визначеним в указі закордонним контрагентам, має здійснюватися виключно у рублях.

Для цього в уповноваженому фінансовому інституті – Газпромбанку – для іноземних покупців відкриваються спеціальні рублеві та валютні рахунки типу "К". Іноземний покупець платить за газ у валюті контракту, ГПБ продає її на "Московській біржі" та переводить рублі "Газпрому". Саме в цей момент зобов'язання щодо оплати природного ресурсу вважається виконаним. Щодо цих рахунків не допускається призупинення операцій, арешт або списання коштів у рамках виконання зобов'язань іноземного покупця, не пов'язаних із оплатою за контрактом на постачання природного газу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА