15:03 10.05.2022

Єврокомісія продовжує роботу над пошуком рішень, які дадуть змогу Угорщині підтримати заборону на роснафту

2 хв читати
Єврокомісія продовжує роботу над пошуком рішень, які дадуть змогу Угорщині підтримати заборону на роснафту

Європейська комісія продовжує роботу над пошуком вирішення проблем, які дадуть змогу Угорщині підтримати шостий пакет санкцій, який передбачає заборону російської нафти.

Про це у вівторок у Брюсселі повідомив представник Європейської комісії Ерік Мамер, коментуючи підсумки зустрічі президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Як відомо, Будапешт наполегливо заявляє про те, що не підтримуватиме шостого пакета санкцій із забороною на російську нафту.

Мамер зазначив, що президент фон дер Ляєн "поїхала почути і шукати рішення спільно з прем'єр-міністром Орбаном, щоб вирішити законне занепокоєння Угорщини, коли йдеться про постачання нафти". "Ми визнаємо, що Угорщина та інші країни значно залежать в енергетичному аспекті від постачання російської нафти і перебувають у досить специфічній ситуації. Це те, що вони обговорювали. Це було дуже конструктивне обговорення, яке дало нам змогу визначити певну кількість проблем, над якими ще потрібно працювати, і ця робота нині триватиме", - додав він.

Відповідаючи на запитання про часові межі проведення відеоконференції з "регіональними гравцями", про що в понеділок за підсумками зустрічі повідомила сама президент Єврокомісії, Мамер зазначив, що відеоконференція "відбудеться тоді, коли ми досягнемо прогресу щодо технічної роботи".

Представник Єврокомісії також повідомив, що будь-яких тимчасових меж не обговорювали та не встановлювали. "Часових меж немає. Обговорення було щодо проблем, які потрібно вирішити. Є декілька елементів, про які можна згадати. Перший – це доставка нафти. Оскільки Угорщина – це країна, яка не має виходів до моря й отримує нафту трубою, то цілком очевидно, що якщо Угорщина замінить цю нафту на інші ресурси, мають бути достатні трубопровідні можливості, які зв'язали б країну з іншими джерелами. Проблемою є сховища нафти, інфраструктура для очищення. Більш загальна проблема – це трансформація енергетичної системи для того, щоб упоратися з переходом від російської нафти. Усі ці проблеми були предметом обговорення", – розповів Мамер.

За його словами, прем'єр-міністр та президент домовилися, що "їхні команди працюватимуть над визначенням спільного рішення для зазначених проблем".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА