Інтерфакс-Україна
14:53 19.06.2022

Рада звернулася до країн ЄС надати Україні статус країни-кандидата на вступ до Євросоюзу

2 хв читати
Рада звернулася до країн ЄС надати Україні статус країни-кандидата на вступ до Євросоюзу

Верховна Рада звернулася до країн ЄС та її інституцій підтримати надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу, повідомив народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос").

"Парламент одностайно всіма фракціями і групами підтримав звернення до країн ЄС про надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС", - написав Железняк у телеграм-каналі.

За його словами, за проєкт постанови № 7471 проголосували 315 народних депутатів.

У зверненні зафіксована необхідність подальшого надання військової допомоги, як на національному рівні, так і в рамках Європейського фонду миру для посилення протиповітряної, протитанкової та протикорабельної оборони, а також продовження надання гуманітарної допомоги Україні.

Народні депутати пропонують країнам-членам ЄС посилювати санкційний тиск на РФ і Білорусь через введення подальших пакетів санкцій, зокрема відключення РФ від світової фінансової системи, повне ембарго на найважливіші товари російського експорту, а також запровадження персональних санкцій на російських високопосадовців і членів їхніх сімей, арешт і подальшу конфіскацію активів у державах ЄС.

Верховна Рада також просить держави ЄС приділити особливу увагу гарантуванню світової продовольчої безпеки та вжити необхідних заходів для гарантування безпечного та безперебійного експорту українських зернових.

Парламентарі у зверненні вимагають від країн ЄС взяти участь у розслідуванні військових злочинів російських окупантів на території України, актів геноциду, звірств проти українців та покарання винних. "ЄС як регіональний лідер має бути залучений до підготовки та створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України з метою... притягнення представників вищого політичного та військового керівництва Російської Федерації до відповідальності за вчинене", - йдеться у зверненні.

Верховна Рада також закликає ЄС сприяти відновленню української інфраструктури, медичних закладів, житлових будинків і шкіл, продовженню процесу модернізації держави відповідно до плану ЄС "відновлення України".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партія "Європейська солідарність" заявляє про скасування раніше підписаного відрядження Порошенка до Брюсселя

ЗАЕС є проблемою як для російської, так і для української сторони – Зеленський

Питання територій після припинення вогню дасть можливість закінчити війну, але Україна не визнає окуповані райони російськими – Зеленський

Трамп поговорив з Путіним, заявляє про тисячі українських військових в російському оточенні, яким попросив зберегти життя

Вимоги Путіна щодо перемир'я це умови для знищення України - Мережко

Половина українців проти відмови від територій "за жодних обставин" - КМІС

США обговорювали з Україною питання контролю над територією, однією з електростанцій та членство в НАТО

Допомога військовим від громади столиці збільшиться ще на 500 млн грн – Кличко

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА