16:47 04.07.2022

Фон дер Ляєн: Допомогти Україні - не лише в наших інтересах, це наш моральний обов'язок

2 хв читати
Фон дер Ляєн: Допомогти Україні - не лише в наших інтересах, це наш моральний обов'язок

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн упевнена, що для міжнародної спільноти повоєнне відновлення України - не лише в їхніх інтересах, це також її моральний обов'язок.

"Перед нами стоїть колосальне завдання. Усі ви тут, у залі, й багато інших хочуть підтримати й допомогти відновити Україну. Це не лише в наших інтересах, це також є нашим моральним обов'язком", - заявила вона в понеділок у Лугано, виступаючи на міжнародній Конференції високого рівня відновлення України.

Фон дер Ляєн висловила впевненість, що "Україні знадобляться сміливі реформи". "Але реформи мають іти пліч-о-пліч з інвестиціями. Масштаби руйнувань приголомшують. І витрати зростають з кожним днем цієї безглуздої війни. Це стосується і соціальних витрат... Україні доведеться відновлювати ділову довіру й залучати більше капіталу з-за кордону. Україні доведеться підвищувати рівень життя своїх громадян. І Україна просуватиметься шляхом до Європейського Союзу", - констатувала президентка Єврокомісії.

Вона наголосила, що проблеми "величезні, але не є непереборними". "Україна може вийти з цієї війни на шлях до сильнішої та сучаснішої країни з модернізованою судовою системою, сильнішими інститутами та солідним послужним списком у боротьбі з корупцією з більш екологічною, більш цифровою та стійкішою економікою. Це країна, про яку мріють і за яку борються багато молодих українців", - наголосила фон дер Ляєн.

У зв'язку з цим президентка Єврокомісії нагадала, що саме ця інституція ЄС запропонувала уряду України створити платформу реконструкції для визначення інвестиційних потреб, координації дій, спрямування ресурсів і підтримки амбітної програми реформ. "Ця платформа стане місцем для формування стратегічних напрямів і пріоритетів нашої спільної роботи. Основна увага приділяється перспективній реконструкції, спрямованій на досягнення кліматичної нейтральності, охопленню цифрового десятиліття, побудові соціальної ринкової економіки, щоб ніхто не був забутий, гарантуванню безпеки та оборони, і все це має бути вбудоване в належне управління", - додала вона, уточнивши, що ця платформа "буде відкрита для всіх, кому небайдуже майбутнє України".

Фон дер Ляєн переконана, що Європа "має особливу відповідальність і стратегічний інтерес бути поряд з Україною на кожному етапі шляху". "Україна хоче бути частиною нашого Європейського Союзу. І ми хочемо, щоб Україна стала членом. Україна дуже мотивована працювати з нами в цьому напрямі, й ми зробимо все можливе, щоби підтримати ці зусилля. Тому що шлях до сильнішої України та шлях євроінтеграції – це одне й те саме", - заявила президентка Єврокомісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ФРН не виступатиме за ослаблення санкцій проти РФ, незважаючи на труднощі в енергетиці

Стефанчук прогнозує, що Верховна Рада до середини осені може ухвалити законопроєкти відповідно до вимог ЄС

На сайті ВР оприлюднено перелік санкцій проти РФ, які пропонують запровадити на 10 років

Ердоган заявляє, що домовився з Путіним про оплату російського газу в рублях

Раді запропонували визнати суверенітет і незалежність сербського Косова

Нардеп Яценко пропонує на час війни знизити депутатам зарплату до мінімальної і скасувати необґрунтовані пільги

Єрмак і Салліван обговорили підтримку України

Зеленський обговорив із президентом Малаві питання забезпечення продовольчої безпеки та розширення антивоєнної коаліції

Влада Китаю оголосила про припинення діалогу зі США за лінією військових та за кліматом через візит Пелосі

Блінкен назвав навчання КНР у відповідь на візит Пелосі до Тайваню серйозною ескалацією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА