13:17 05.07.2022

Тимошенко закликала використати історичний шанс та перебудувати глобальну систему безпеки

2 хв читати
Тимошенко закликала використати історичний шанс та перебудувати глобальну систему безпеки

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що вільний світ має використати унікальний історичний шанс і сформувати нову архітектуру безпеки за принципом, що ніхто не перебуває у безпеці, доки у безпеці не перебувають усі, повідомляється на сайті політсили у вівторок.

"Наразі обличчя Європи не змінюється, а визначається. Війна потребує від Європи вирішити, яким далі воно буде. Це буде обличчя честі, свободи і європейських цінностей чи це буде обличчя толерування агресії, авторитаризму, війні? Варто уникнути спокуси розглядати цю жахливу війну як "ще одну кризу на периферії Європи, якою треба управляти". Я хочу чітко заявити - це буде великою помилкою!" - сказала Тимошенко, виступаючи під час панелі "Обличчя Європи, що змінюється" на 26-му Щорічному урядовому круглому столі The Economist в Афінах.

За її словами, таке вже траплялося у 2008 році, коли РФ розпочала війну та відібрала 20% території у Грузії, а також у 2014 році, коли анексувала український Крим та окупувала частину Донбасу.

"Це, на мою думку, були втрачені можливості. Втрачені можливості оновити й перебудувати регіональний і глобальний миропорядок відповідно до нових реалій. Саме тому у всіх нас сьогодні є така унікальна можливість нарешті розпочати це робити. Ми маємо використати цей історичний шанс", - заявила Тимошенко.

На її переконання, фундаментальним принципом та організуючою ідеєю нової архітектури безпеки має стати принцип: "ніхто не перебуває в безпеці, доки у безпеці не перебувають усі". І це стосується не лише військової складової, а й енергетичної, міграційної, інфраструктурної та інших вимірів безпеки.

Крім того, лідер "Батьківщини" зазначила, що у Європі де-факто більше не залишилося "сірих зон" - вони зникли 24 лютого. Рішення про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО лише відзначає цю кардинальну зміну. Це також означає, що втрачають актуальність концепції "фінляндизації", "мостів", "буферних зон".

Вона також закликала на всіх міжнародних майданчиках - від Ради безпеки ООН до Європейського Союзу - починати замінювати консенсусний принцип ухвалення рішень у сфері безпеки на принцип кваліфікованої більшості.

"Зло та "право сили" не можуть і надалі руйнувати країни та світ, зловживаючи правом вето", - резюмувала Тимошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ердоган заявляє, що домовився з Путіним про оплату російського газу в рублях

Раді запропонували визнати суверенітет і незалежність сербського Косова

Нардеп Яценко пропонує на час війни знизити депутатам зарплату до мінімальної і скасувати необґрунтовані пільги

Єрмак і Салліван обговорили підтримку України

Зеленський обговорив із президентом Малаві питання забезпечення продовольчої безпеки та розширення антивоєнної коаліції

Влада Китаю оголосила про припинення діалогу зі США за лінією військових та за кліматом через візит Пелосі

Блінкен назвав навчання КНР у відповідь на візит Пелосі до Тайваню серйозною ескалацією

Зеленський: Нейтральність до війни – неправильне ставлення

"Євросолідарність" закликала ВР звернутися до міжнародної спільноти з проханням визнати вбивство військовополонених в Оленівці терактом

Китай міг би вплинути на Росію, щоб добитися закінчення війни - Зеленський в інтерв'ю The South China Morning Post

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА