13:17 05.07.2022

Тимошенко закликала використати історичний шанс та перебудувати глобальну систему безпеки

2 хв читати
Тимошенко закликала використати історичний шанс та перебудувати глобальну систему безпеки

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що вільний світ має використати унікальний історичний шанс і сформувати нову архітектуру безпеки за принципом, що ніхто не перебуває у безпеці, доки у безпеці не перебувають усі, повідомляється на сайті політсили у вівторок.

"Наразі обличчя Європи не змінюється, а визначається. Війна потребує від Європи вирішити, яким далі воно буде. Це буде обличчя честі, свободи і європейських цінностей чи це буде обличчя толерування агресії, авторитаризму, війні? Варто уникнути спокуси розглядати цю жахливу війну як "ще одну кризу на периферії Європи, якою треба управляти". Я хочу чітко заявити - це буде великою помилкою!" - сказала Тимошенко, виступаючи під час панелі "Обличчя Європи, що змінюється" на 26-му Щорічному урядовому круглому столі The Economist в Афінах.

За її словами, таке вже траплялося у 2008 році, коли РФ розпочала війну та відібрала 20% території у Грузії, а також у 2014 році, коли анексувала український Крим та окупувала частину Донбасу.

"Це, на мою думку, були втрачені можливості. Втрачені можливості оновити й перебудувати регіональний і глобальний миропорядок відповідно до нових реалій. Саме тому у всіх нас сьогодні є така унікальна можливість нарешті розпочати це робити. Ми маємо використати цей історичний шанс", - заявила Тимошенко.

На її переконання, фундаментальним принципом та організуючою ідеєю нової архітектури безпеки має стати принцип: "ніхто не перебуває в безпеці, доки у безпеці не перебувають усі". І це стосується не лише військової складової, а й енергетичної, міграційної, інфраструктурної та інших вимірів безпеки.

Крім того, лідер "Батьківщини" зазначила, що у Європі де-факто більше не залишилося "сірих зон" - вони зникли 24 лютого. Рішення про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО лише відзначає цю кардинальну зміну. Це також означає, що втрачають актуальність концепції "фінляндизації", "мостів", "буферних зон".

Вона також закликала на всіх міжнародних майданчиках - від Ради безпеки ООН до Європейського Союзу - починати замінювати консенсусний принцип ухвалення рішень у сфері безпеки на принцип кваліфікованої більшості.

"Зло та "право сили" не можуть і надалі руйнувати країни та світ, зловживаючи правом вето", - резюмувала Тимошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

ВАКС ухвалив вирок колишньому нардепу Пацкану та звільнив від покарання у зв'язку із закінченням строку давності

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА