Інтерфакс-Україна
19:40 18.07.2022

Продовольство та добрива не підпадають під санкції ЄС

2 хв читати
Продовольство та добрива не підпадають під санкції ЄС

Робота служб ЄС із санкцій щодо Росії буде продовжена, зокрема, у понеділок Комітет постійних представників (Coreper) країн ЄС обговорює відповідну пропозицію від 15 липня, заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

"Спільна пропозиція Європейської комісії та високого представника (ЄС із закордонних справ - ІФ) висуває додаткові заходи, щоб уникнути прогалин і не допускати обходу вже вжитих заходів", - заявив Боррель на пресконференції в Брюсселі після засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС, котрі обговорювали чергові санкції.

При цьому він пояснив, що технічна робота щодо введення додаткових обмежувальних заходів дотримується встановленої процедури: санкції проходять етап узгодження на рівні Coreper. "Coreper у цей самий час засідає, щоб продовжити і закінчити роботу щодо передбачених нових обмежувальних заходів і щодо застосування вже чинних заходів", - пояснив глава європейської дипломатії.

Відповідно до процедури, далі буде юридичне рішення Ради ЄС, і після його публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу додатковий пакет заходів набуде чинності. Міністри закордонних справ на своїй зустрічі у Брюсселі у понеділок провели "політичне" обговорення запропонованих 15 липня ЄК та Боррелем обмежувальних заходів.

Відповідаючи на питання про зміст санкцій, що обговорювалися в понеділок, Боррель заявив, що "нічого не змінюється в чинних обмежувальних заходах, зокрема, щодо продовольчої продукції і добрив".

"Від самого початку продовольча продукція та добрива були повністю поза нашими заходами. Жодні обмежувальні заходи не впроваджувалися щодо торгівлі продовольством. Для нас є цілком можливим, щоб Росія продавала, а люди купували продовольчу продукцію та добрива. Немає обмежень на відповідні оплати через банки", – зазначив Боррель.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членство нардепа Кузнєцова у фракції "Слуга народу" буде призупинено на час розслідування - Арахамія

Директорка департаменту КМДА Смірнова заявила правоохоронцям про стеження за нею

"Євроcолідарність" про призначення керівника БЕБ: Не хотілося б, аби у вересні Україна отримала ще одну "чорну мітку" Брюсселя

США цього тижня говорили з Росією про припинення війни, але результату немає — Рубіо

Вступ України до НАТО - фундаментальне питання безпеки для Польщі, заявляє голова Комітету із закордонних справ польського Сейму

Порошенко закликав до створення коаліції національної єдності та відновлення демократичних реформ

Депутат Дмитро Костюк заявив про вихід з фракції "Слуга народу"

Київрада вимагає від киян-мажоритарників з ВР пояснити голосування за знищення незалежності НАБУ і САП

Коломойський оскаржить рішення суду за позовом ПриватБанку

Грем порадив РФ зв'язатися з контр партнерами, щоб з'ясувати, чи поділяють вони російську "зверхню позицію" що до санкцій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА