Інтерфакс-Україна
11:46 06.08.2022

Раді запропонували визнати суверенітет і незалежність сербського Косова

2 хв читати
Раді запропонували визнати суверенітет і незалежність сербського Косова

Член фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко пропонує Верховній Раді визнати державний суверенітет і незалежність самопроголошеної республіки Косово.

Відповідний проєкт постанови № 7638 зареєстровано 5 серпня, але його текст наразі на сайті українського парламенту відсутній.

Водночас автор документа у своєму телеграм-каналі зазначив, що ще в 2010 році Міжнародний суд ООН визнав, що право на державний суверенітет Косова не суперечить нормам міжнародного права, не порушує ніяких резолюцій і міжнародних актів.

"Не дарма 22 з 27 країн-членів ЄС, до якого ми так прагнемо, вже визнали Косово. Також Косово визнано США, Канадою і Великою Британією. Тому послідовним кроком України буде визнання державного суверенітету Косова і висловлення міжнародної підтримки", - написав Гончаренко.

При цьому парламентарій наголосив, що "ситуація між Україною і пседовреспубліками "Л/ДНР" - це не та сама ситуація, як у Косова та Сербії". "Це момент, коли Косово справді має право на незалежність", - додав він.

Сербія втратила контроль над територією Косова після втручання НАТО в 1999 році, проте не визнає декларацію про незалежність Косова 2008 року. При цьому північна частина Косова з сербською етнічною більшістю, де також проживає багато сербів-біженців з південних районів краю, не підпорядковується Косовській владі.

У 2016 році підписано угоду про асоціацію між Косовом і ЄС; Республіка визнана 97 країнами - членами ООН. Україна в свою чергу не ухвалювала жодних рішень щодо юридичного визнання незалежності Косова і розцінює край як частину території Сербії.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА