Інтерфакс-Україна
19:38 01.10.2022

Євроатлантична безпека неможлива без перемоги України – Кулеба

2 хв читати
Євроатлантична безпека неможлива без перемоги України – Кулеба

З огляду на кардинальну зміну ситуації Україна розраховує на позитивну зміну позиції членів НАТО, які раніше скептично ставилися до вступу України до Альянсу, адже саме в Україні зараз вирішується майбутнє євроатлантичного простору, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Майбутнє євроатлантичного простору вирішується в Україні. Євроатлантична безпека неможлива без перемоги України", - наголосив міністр, повідомляє пресслужба МЗС України.

Кулеба висловив переконання, що звернення до НАТО змінює логіку та динаміку процесу євроатлантичної інтеграції України.

"Ситуація докорінно змінилася. І навіть держави, які все ще скептично налаштовані щодо членства України в НАТО, мають переглянути свою позицію за цих нових обставин", - наголосив він.

Міністр також нагадав, що коли Україна раніше подала заявку на членство в Європейському Союзі, реакція деяких столиць, традиційно скептично налаштованих на це питання, теж була вкрай стримана.

"Але, зрештою, ця заявка змінила динаміку та логіку політичного процесу, і ми набули статусу кандидата на членство в ЄС. Нинішня заявка також змінює логіку та динаміку процесу", - упевнений він.

Кулеба наголосив, що Україна сьогодні є державою, яка, незважаючи на війну, продовжує впроваджувати реформи, а також державою, яка жертвує своїми найкращими синами та дочками, захищаючи демократію.

Він зазначив, що зараз м'яч на полі НАТО, і якщо Альянс вирішить визначити перелік кроків, які Україні потрібно виконати для успішного завершення процесу інтеграції, Україна готова їх виконати.

 

 

ОСТАННЄ

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

Сікорський поки не бачить підстав для розриву дипвідносин з РФ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА