Інтерфакс-Україна
12:08 03.10.2022

Абсолютна більшість українців підтримує вступ України до НАТО та ЄС

2 хв читати
Абсолютна більшість українців підтримує вступ України до НАТО та ЄС

Абсолютна більшість українців підтримує вступ України до Північноатлантичного альянсу та Європейського Союзу, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного групою "Рейтинг" 1-2 жовтня.

Так, 86% опитаних підтримали вступ України до Євросоюзу в разі проведення референдуму з цього питання (проти виступають – 3%, не проголосували б – 7%). Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів і вікових груп.

При цьому рівень підтримки вступу до НАТО серед українців наразі найвищий за всю історію спостережень: на референдумі цю ініціативу підтримали б 83% опитаних, проти – 4%, не проголосували б 9%. У червні 2022 року підтримували вступ до альянсу 76% респондентів.

"На відміну від вступу до ЄС вступ до НАТО дещо обережніше сприймають жителі сходу країни (69% - за вступ, 9% - проти, 17% - не прийшли б на голосування). Незважаючи на це, порівняно з попереднім опитуванням динаміка у підтримці вступу до альянсу серед жителів цього макрорегіону дуже позитивна (у червні за – 55%, проти – 20%, не прийшли б голосувати – 22%)", - ідеться у пресрелізі за результатами опитування, оприлюдненого в понеділок.

Опитування "Динаміка зовнішньополітичних настроїв населення" проводила соціологічна група "Рейтинг" 1-2 жовтня 2022 року. Методом CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) було опитано 2000 громадян України віком від 18 років та старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв'язок.

Результати виважено з використанням актуальних даних Державної служби статистики. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: трохи більше ніж 2,2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА