Інтерфакс-Україна
21:14 07.10.2022

Мішель заявив, що саміт ЄС був стратегічним етапом, наступний крок буде зроблено на засіданні Євроради у середині жовтня

2 хв читати
Мішель заявив, що саміт ЄС був стратегічним етапом, наступний крок буде зроблено на засіданні Євроради у середині жовтня

Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що неформальний саміт ЄС, який відбувся в Празі у п'ятницю, був "стратегічним етапом", анонсував наступний крок на 20-21 жовтня.

Підбиваючи підсумки саміту, він назвав основні питання, на яких було зосереджено увагу лідерів Євросоюзу: допомогу Україні та посилення санкцій проти РФ, аналіз і наслідки енергетичної кризи.

"Ми торкнулися трьох аспектів, які нам видаються надзвичайно важливими і для яких дії на рівні Європейського союзу необхідні. По-перше, важливість скорочення споживання енергії, скорочення попиту. (...) Кожен із нас має можливість діяти так, щоб можна було разом прийняти цей виклик", - сказав глава Євроради, роз'яснюючи пропоновану тактику ЄС щодо протистояння енергетичній кризі.

"Другий пункт – це безпека постачання", - повідомив Мішель. Він нагадав, що ЄС упродовж кількох місяців працював над тим, щоб було заповнено європейські газосховища. Крім того, було зроблено ініціативу щодо платформи спільних закупівель державами-членами енергетичних ресурсів, і це стало однією з тем, що обговорювалися на саміті, яка, за словами голови Євроради, отримує дедалі ширшу підтримку.

Третій аспект – ціни на енергоносії. "Вони мають болючі наслідки для домогосподарств, це також потенційно болючі наслідки для наших підприємств. І є наслідки в плані економічному. І я стверджую сьогодні, що ми відчули спільну волю європейських лідерів мобілізуватися із метою знизити ціни на енергетичні ресурси", - зазначив Мішель.

Він назвав неформальний саміт, що відбувся, "стратегічним етапом", і на наступному, офіційному, засіданні Євроради 20-21 жовтня буде зроблено "крок уперед".

Мішель і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка також брала участь у пресконференції, відзначили успішне, за їх оцінкою, проведення напередодні в Празі першої зустрічі Європейської політичної спільноти за участю 44 країн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА