Інтерфакс-Україна
20:34 05.11.2022

Жордан Барделла став наступником Марін Ле Пен на чолі "Національного об'єднання"

2 хв читати

Новим керівником ультраправої французької партії "Національне об'єднання" став 27-річний Жордан Барделла, повідомляють паризькі ЗМІ.

На внутрішніх партійних виборах він здобув 85% голосів. Його суперник, 53-річний мер Перпіньяна Луї Альо, отримав підтримку 15%. При цьому Барделла після обрання заявив, що Альо буде його заступником.

Вибори лідера "Національного об'єднання" відбулися, оскільки багаторічний керівник партії Марін Ле Пен раніше заявила, що залишає цю посаду, щоб сконцентруватись на керівництві депутатами її партії у парламенті. Ле Пен раніше у 2022 році пройшла у другий тур президентських виборів, поступившись там у порівняно завзятій боротьбі Еммануелю Макрону. Потім під її керівництвом ультраправі досягли великих успіхів на парламентських виборах.

Ле Пен на виборах свого наступника відкрито не висловлювала підтримку жодному з кандидатів, проте, як зазначається в повідомленнях, заведено вважати, що вона все ж таки надавала перевагу кандидатурі Барделли. Він стане першим лідером партії, який не має відношення до сім'ї Ле Пен.

При цьому ЗМІ зазначають, що на виборах не вирішувалося ідеологічне майбутнє партії, оскільки обидва кандидати обіцяли продовжувати починання Ле Пен. Для порівняння, у 2011 році на аналогічних виборах два кандидати – Марін Ле Пен та Брюно Гольніш – пропонували радикально різне бачення подальшої еволюції партії.

Спочатку "Національне об'єднання" називалося "Національним фронтом". Історичним лідером цієї партії був батько Марін Ле Пен – Жан-Марі Ле Пен. Потім його дочка, змінивши батька біля керма партії, вирішила провести її "ребрендинг", щоб сформувати для неї менш "радикальний" образ. У рамках цієї кампанії відбулося перейменування "Національного фронту".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

Міністерства оборони України та Великої Британії домовилися про спільне виробництво дронів-перехоплювачів - Умєров

Мелоні на засіданні Коаліції охочих наголосила на важливості єдності Європи та США

Зеленський: Тиск на російську нафту – це інструмент для закінчення війни

Питання використання заморожених актививів РФ має бути вирішено до Святвечора – прем’єр-міністерка Данії

Україна та партнери не шукають способу, як зупинити війну без США – Зеленський

Прем’єр Нідерландів вважає, що голландський парламент погодився б у питанні далекобійної зброї для України

Зеленський сподівається, що ЄС зможе прийняти практичне рішення щодо використання заморожених росактивів до кінця 2025 р.

Стармер: Британія збільшує програму, щоб надати Україні 5 тис. ракет багатоцільового призначення

Канада готова відновити торговельні переговори з США, як тільки Вашингтон буде готовий - Карні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА