Інтерфакс-Україна
08:53 02.12.2022

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року поставив крапку в історії імперії – Зеленський

2 хв читати
Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року поставив крапку в історії імперії – Зеленський

Референдум 1 грудня 1991 року в Україні, яким було підтверджено Акт про проголошення незалежності України, поставив крапку в історії імперії, сказав у відеозверненні у четвер президент України Володимир Зеленський.

"1 грудня 31 рік тому відбувся референдум, який об'єднав усю територію нашої держави. Ніхто з наших людей не залишився поза всеукраїнським рішенням. Київ та Севастополь, Одеса та Крим, Львів та Черкаси, Чернігів та Харків, Донецьк та Херсон, Запоріжжя та Луганськ, Хмельниччина та Кіровоградщина, Волинь та Дніпропетровщина, Суми та Закарпаття, Івано-Франківськ і Тернопіль, Житомирщина та Чернівці, Вінниця, Київщина, Миколаїв, Полтава, Рівне… Усі підтримали. Люди підтвердили Акт проголошення незалежності України – вільно та законно", - сказав він.

Зеленський наголосив, що це був "справжній референдум, а не якась імітація. Це був чесний референдум, і тому його визнав світ".

"І було важливо, що не просто політики, а саме люди поставили крапку в історії імперії, яка ґрунтувалася на запереченні волі людей. Яка вбивала, намагаючись увічнити заперечення волі людей, але яку люди все одно скинули. І якраз своєю волею", - заявив він.

Відтоді, зазначив Зеленський, "ми бачили багатьох діячів, які не могли заспокоїтись, що імперію таки повалили. Ми й тепер захищаємо Україну від таких товаришів, які хотіли відзначати цьогоріч століття імперії замість чергових роковин свободи".

"Але буде за українськими правилами. Наше прагнення жити вільно, яке було висловлено 24 серпня та підтверджено 1 грудня, не зламати. Українці більше ніколи не будуть камінчиками якихось там імперій. Ми вже вибороли це і забезпечимо для нашої держави всю повноту незалежності", - наголосив він.

 

ОСТАННЄ

Захід має вимагати від Росії припинення вогню - Порошенко на безпековій конференції у Кембриджі

Рада викликала на засідання голову Фінмоніторингу Проніна

Порошенко закликав заборонити Telegram після вбивства Парубія

Президент Фінляндії анонсував зустріч формату NB8 у середу разом із Зеленським

Військовий Єгор Фірсов закликав голову Деснянської РДА Бахматова спрямувати енергію на службу в ЗСУ

В Києві з Парубієм прощатимуться в понеділок ввечері на Майдані, повідомив Порошенко

Зеленський та Залужний, а також їх партії отримали б найвищу підтримку українців в разі виборів – соцопитування "Рейтинга"

Порошенко на місці вбивства Парубія у Львові: зробимо все можливе для того, щоб знайти виконавців

Мерц: Путін хоче відновити СРСР, дестабілізує демократії й намагається впливати на громадську думку

Кияни найкраще оцінюють діяльність "Євросолідарності" і "Голосу" в Раді – КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА